سایت فکر و کار به منظور ارتباط نیروی کار و استعدادهای مناسب با مراکز کار استان البرز امکانی را برای ایجاد، ویرایش و ارسال رزومه توسط کارجویان به شرکتها را فراهم آورده و از طرفی برای کارفرمایان و شرکتها نیز بستری ایجاد نموده تا با توجه به جایگاههای شغلی خود در بانک رزومه طبقه بندی شده فکر و کار، مناسبترین افراد را انتخاب و استخدام نمایند .

کلیه مزایا و امکانات سایت فکر و کار برای کارجویان رایگان می باشد و کارجویان پس از ثبت نام اولیه و ورود به قسمت ایجاد رزومه می توانند به سهولت و مرحله به مرحله اقدام به تهیه رزومه نمایند . مراحلی از قبیل سوابق تحصیلی ، سوابق شغلی ، مهارتها ، دوره های آموزشی ، مدارک علمی ، افتخارات و غیره که کمک میکند رزومه ای گویا و استاندارد ایجاد کنند. کارجویان می توانند این رزومه را در هر زمان و مکانی که تمایل دارند ویرایش و به روز رسانی نمایند.

فکر و کار روزانه فرصت های شغلی مختلف را در وبسایت ثبت می کند، این فرصت شغلی ها در سطوح و طبقات مشخص چه از نظر نوع شغل و نوع صنعت و چه از نظر سطح ارشدیت شغل به کارجویان کمک میکند به راحتی جایگاههای شغلی مناسب با تجربیات و سوابق خود را بیابند و فقط از طریق یک دکمه رزومه خود را برای شرکت آگهی دهنده ارسال نمایند.

از طرفی نیز کارفرمایان پس از ثبت نام در سایت و ورود به پنل کاربری خود می توانند از رزومه های طبقه بندی شده در سایت و جستجو در آنها با قابلیتهای فیلتر پذیری بالا استفاده نمایند. فیلترهایی از قبیل جنسیت، محل زندگی، مدرک تحصیلی، مدت زمان سابقه کاری، سطح ارشدیت سابقه کاری از جمله مدیران ارشد و میانی تا مشاور و کارمند و کارآموز که به کارفرمایان کمک میکند مناسبترین افراد را برای جایگاههای شغلی خود برگزینند.

لازم به ذکر است کارجویان در زمان ثبت رزومه در سایت و یا نرم افزار تلفن همراه خود جهت حفظ حریم خصوصی خود می توانند دسترسی کارفرمایان را برای قسمت جستجوی کارفرما در تمام رزومه ها را مسدود کند تا فقط کارفرمایانی که خود برحسب تمایل اقدام به ارسال رزومه برای آنان نموده به اطلاعات تماس ایشان دسترسی داشته باشند.

حال جا دارد برخی از امکانات وبسایت و نرم افزار تلفن همراه فکر و کار و همچنین استفاده از بانک اطلاعات شغلی اینترنتی را به صورت موردی بررسی نماییم.

امکاناتی برای کارجویان:
 1. امکان ایجاد رزومه استاندارد و حرفه ای به ساده ترین شیوه
 2. امکان دسترسی و ویرایش رزومه در هر زمان و مکان
 3. امکان گرفتن چاپ و خروجی فایل پی دی اف از رزومه
 4. امکان ارسال آنی رزومه برای هر فرصت شغلی
 5. در دسترس قرار دادن رزومه برای شرکتها ، کارخانجات و صاحبان مشاغل
 6. حفظ حریم خصوصی برای نمایش و یا عدم نمایش اطلاعات تماس
امکاناتی برای کارفرمایان:
 1. امکان ثبت و نمایش فرصت های شغلی مورد نیاز در وبسایت و نرم افزار موبایل
 2. امکان دسترسی به رزومه افراد جویای کار در کلیه سطوح شغلی
 3. سیستم آمارگیری از فرصت شغلی و تعداد بازدید آن
 4. فیلترهای کاربردی برای جستجوی مناسب در بین رزومه ها
 5. سیستم مدیریت رزومه های دریافتی و انتخابی