تعاریف اولیه

فکروکار: سامانه مشاوره شغلی و کاریابی که با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشغول به فعالیت می‌باشد.

کارجو: شخصی که به منظور استفاده از خدمات استخدامی و اشتغال در این سامانه در بخش کارجویان ثبت نام می‌کند و یا رزومه کاری خود را ثبت می‌نماید.

کارفرما: شخصیتی حقیقی یا حقوقی که به منظور استفاده از خدمات استخدام نیروی کار، در بخش کارفرمایان ثبت نام کرده و آگهی شغلی خود را در این سامانه ثبت نموده است.

مفاد مقررات
 1. کلیه کاربران می‌بایست با توجه به اصول قانونی، حرفه‌ای و اخلاقی، به صورت کاملا صادقانه اقدام به ارائه اطلاعات خود نمایند.
 2. با توجه به محدود بودن امکانات و گستردگی بسیار زیاد کاربران سامانه، فکروکار نمی‌تواند هیچ گونه تعهدی نسبت به صحت، دقت و کامل بودن اطلاعات ثبت شده از سوی کارجویان و کارفرمایان در سامانه داشته باشد؛ اگر چه تا حد ممکن نسبت به حصول اطمینان از صحت و درستی اطلاعات ثبت شده توسط کاربران تلاش می‌کنیم، اما بدیهی است که بررسی صحت و سقم اطلاعات به عهده کاربران خواهد بود.
 3. کارفرما مکلف است کسب و کار خود را با شفافیت معرفی نماید.
و همچنین اگر کارجو با اطلاعات فرد دیگری ثبت نام کرده و اقدام به ایجاد رزومه کرده باشد، فکروکار مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت و تنها در صورت احراز هویت فرد، اقدام به حذف رزومه خواهد کرد.
 4. کارجویان باید به عنوان آگهی شغلی و شرح شغل دقت کنند؛ چنانچه عنوان یا شرح شغل منطقی نبود به منظور پیشگیری از بروز سوءاستفاده‌های احتمالی، از پذیرش شغل و ارسال رزومه خودداری نمایند.
 5. لطفا کاربران در صورت مشاهده هرگونه سوءاستفاده و یا آگهی‌‌‌های شغلی ناشایست و غیرمعقول، سریعا فکروکار را مطلع فرمایند.
 6. مسئولیت کامل درج مطالب مغایر با قانون برعهده‌ی شخص آگهی‌دهنده می‌باشد و سامانه فکروکار در این خصوص هیچ مسئولیتی ندارد.
 7. درج هرگونه مطالب مخالف عرف و شئونات اسلامی در سامانه ممنوع است و فکروکار حق دارد اطلاعات مزبور را از سامانه حذف نماید. کلیه کاربران سامانه، ملزم به رعایت حقوق اجتماعی و صیانت از ارزش‌‌‌های اسلامی، ملی، فرهنگی و اجتماعی کشور می‌باشند.
 8. در صورت استفاده شماره تماس و یا کلمات رکیک در بخش ها غیر مرتبط رزومه، در اولین فرصت رزومه کارجو به صورت کامل حذف و در لیست سیاه قرار می‌گیرد تا از ثبت نام مجدد وی در سامانه جلوگیری به عمل آید.
 9. در صورت مشاهده مطالب مغایر با قانون از سوی آگهی‌دهندگان، فکروکار ضمن اخطار به آگهی‌دهنده از ادامه انتشار این نوع مطالب جلوگیری می‌نماید. لازم به ذکر است که در صورت درخواست مقامات ذیربط، فکروکار موظف است که ایمیل و سایر مشخصات ارتباطی کاربر خاطی را جهت ردیابی در اختیار مقامات مذکور قرار دهد.
 10. تمامی کاربران می‌بایست در هنگام استفاده از سامانه فکروکار، از عکس‌‌‌های مناسب و شخصی جهت استفاده در صفحه‌‌ی خود استفاده نمایند. کلیه‌‌ی این عکس‌ها بایستی مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد و کسی حق استفاده از عکس‌‌‌های اشخاص دیگر را ندارد.
 11. مسئولیت تماس با متقاضیان استخدام به عهده کارفرما می‌باشد. همچنین در صورتی که فرد صاحب رزومه علاقمند به شرکت در مصاحبه نباشد، فکروکار در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.
 12. تمام اطلاعات درج شده در سامانه فکروکار محفوظ بوده و نشر اطلاعات سایت فکروکار برای هیچ فرد حقوقی و حقیقی مجاز نیست.
 13. کارجو با ثبت رزومه در سامانه اجازه دیدن اطلاعات رزومه خود را به کارفرما می‌دهد.
 14. رزومه کارجویان پس از ثبت، در حالت عادی نمایش عمومی دارد و در بانک رزومه کاجویان ثبت می‌شود و کارفرما می‌تواند حتی بدون درج آگهی شغلی و فقط با جستجوی رزومه کارجویان در بانک رزومه ها اقدام به جذب نیرو نماید.
 15. اگر کارجو مایل نباشد رزومه‌اش در بانک رزومه‌ها قرار گیرد و یا نمایش عمومی آن محدود شود باید در بخش تنظیمات پنل خود و در قسمت حریم خصوصی رزومه خود را از حالت عمومی خارج نماید تا فقط کارفرمایانی که کارجو خود برای آنها رزومه ارسال می‌کند امکان دیدن اطلاعات رزومه فرد را داشته باشند.
 16. کارفرما می‌بایست تمام اطلاعات دریافتی خود از کارجو را صرفا جهت موارد استخدامی استفاده نماید و از فاش نمودن اطلاعات خودداری نماید؛ در غیر این صورت مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. همچنین مسئولیت سوء استفاده پرسنل شرکت از اطلاعات رزومه ها کاملا به عهده شخص کارفرما می‌باشد.
 17. پس از اتمام عملیات خرید، امکان انصراف از خرید به هیچ وجه برای خریدار و کاربر امکان پذیر نمی باشد.
 18. هر فردی که با هدفی غیر از موارد استخدام و اشتغال از سامانه استفاده نماید، بلافاصله از استفاده از سامانه محروم خواهد شد.
 19. فکروکار تمامی تلاش خود را به کار می‌بندد تا بهترین و مناسب‌ترین فرصت‌‌‌های شغلی را در اختیار کارجویان گرامی قرار دهد و نیز متناسب ترین نیروی کار را به کارفرمایان عزیز معرفی نماید؛ در نتیجه بدیهی است که فکروکار قادر نخواهد بود ضمانتی در مورد یافتن شغل برای کارجو و یافتن نیروی کار برای کارفرما ارائه نماید.
 20. پرداخت‌‌‌های الکترونیک نزد فکروکار کاملا امن بوده و فکروکار هیچ اطلاعاتی از حساب‌‌‌های بانکی افراد را ذخیره نمی‌نماید.
 21. در صورتی که می‌خواهید از مباحث فکروکار در جایی دیگر و یا سامانه خود استفاده کنید، ذکر نام فکروکار و نام نویسنده مطلب الزامی‌ست؛ در صورت امکان لینک پیغام را هم برای اطلاعات بیشتر ذکر فرمایید.
 22. هر کاربر (کارجو یا کارفرما) شخصا نسبت به محتوای ارائه شده در رزومه یا آگهی شغلی خود مسئول است و فکروکار هیچگونه مسئولیتی در تایید و یا صحت آن ندارد.
 23. کلیه اطلاعات شخصی و تماس افراد در رزومه ها نزد فکر و کار به صورت محرمانه محفوظ است و طبق قوانین پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات کشور (فتا) هر گونه تهدید ، اقدام به هک و یا آسیب رساندن به اطلاعات سایت پیگرد قانونی دارد.
 24. فکر و کار مسئولیتی در قبال خرابی‌ها و یا عدم سرویس‌دهی به دلیل اختلال در سرویس اینترنت و سایر زیرساخت های مورد نیاز ندارد.
 25. فکروکار این حق را داشته که در هر زمان کلیه فعالیت‌های سایت را متوقف نموده و با پرداخت باقی مانده حساب اعضا کلیه فرآیندهای سایت و فعالیت‌های مربوطه را به‌طور دائمی متوقف نماید و کاربر عضو حق هیچگونه اعتراضی نسبت به این امر را ندارد
کاربر گرامی شما با خواندن این قوانین مسئولیت کامل رفتار و ارسال‌‌‌های خود را در فکروکار به عهده خواهید گرفت.