راهنمای کارجو در یک نگاه:

شما می توانید بعد از ثبت نام و تکمیل اطلاعات رزومه خود در رزومه ساز فکروکار آن را برای تمام فرصت های شغلی دلخواه در سایت ارسال کنید و از نتیجه رد یا تایید آنها توسط پیامک و پنل کاربری خود آگاه شوید.

چنانچه هر کدام از رزومه های ارسالی شما تایید شود شخص کارفرما برای هماهنگی مصاحبه با شما تماس خواهد گرفت.

سوالات متداول کارجویان:

آیا استفاده از سرویس کاریابی فکروکار هزینه ایی دارد؟

خیر، خدمات بخش کاریابی فکروکار برای کارجویان رایگان است.

نام کاربری من چیست؟

شماره تلفن همراهی که با آن در سایت ثبت نام کردید، نام کاربری شما محسوب میشود.

برای بازیابی رمز عبور فراموش شده چه کاری انجام دهم؟

شما میتوانید در بخش "ورود کاربر" دکمه فراموشی رمز عبور را بزنید تا پس از ثبت شماره همراهی که با آن در سایت فکروکار ثبت نام کردید، رمز عبور یک بار مصرف برای شما ارسال شود. سپس میتوانید وارد پنل کاربری خود شده و در بخش تنضیمات رمزعبور خود را به راحتی تغییر دهید.

چگونه می توانم فرصت های شغلی را در ایمیل خود دریافت کنم؟

باید مطمئن شوید ایمیل شما به صورت کامل و صحیح در رزومه ساز ثبت گردد. ما از همان ایمیل برای ارسال آگهی های شغلی به ایمیل شما استفاده میکنیم.

آیا میتوانم حساب کاربری خود را غیرفعال کنم؟

اگر مایل نیستید به صورت موقت یا دائم فعالیتی در سایت فکروکار داشته باشید میتوانید درقسمت تنظیمات پنل کاربری بخش وضعت حساب را از حالت فعال به غیر فعال تغییر دهید.

آیا میتوانم حساب کاربری خود را به صورت کامل حذف کنم؟

در صورتی که هیچ فعالیتی به جز ثبت رزومه در سایت نداشته باشید میتوانید برای حذف اکانت خود با شماره 02633321007 تماس بگیرید. اما در صورتی که رزومه ارسال شده یا تراکنشی در سایت فکروکار داشته باشید رزومه شما حذف نخواهد شد و فقط میتوانید آن را غیر فعال نمایید.

چرا نمیتوانم رزومه خود را برای فرصت های شغلی ارسال کنم؟

اگر رزومه شما ارسال نمیشود احتمالا شامل یکی از موارد زیر خواهید بود

  1. هنوز در سایت ثبت نام نکرده اید
  2. هنوز وارد حساب کاربری خود نشده اید
  3. ثبت نام کرده اید ولی هنوز رزومه ساز را تکمیل نکرده اید
  4. رزومه شما کمتر از 40 درصد تکمیل شده است
  5. اطلاعات تماس خود را تکمیل نکرده اید
  6. حساب کاربری شما غیرفعال شده است

با رزومه نویسی آشنایی ندارم، چطور میتوانم این کار را انجام دهم؟

در رزومه ساز فکروکار بخشها و سوالات کاملا به طور واضح مشخص شده اند که به راحتی میتوانید با تکمیل بخشهای خواسته شده رزومه مناسبی تهیه کنید و درصورت نیاز برای اشنایی کامل با رزومه و تکنیکهای حرفه ایی رزومه نویسی میتوانید از بخش مشاوره سایت از مشاوران فکروکار کمک بگیرید.

چطور میتوانم رزومه خود را برای فرصت های شغلی سایت ارسال کنم؟

باید توجه داشته باشید که رزومه شما در رزومه ساز برای ارسال باید بیش از 40 درصد تکمیل شده باشد. شما بعد از تکمیل رزومه و ذخیره آن میتوانید در هر زمانی که به سایت مراجعه کردید در بخش آگهی های شغلی فرصت های شغلی دلخواه خود را جستجو کنید و بعد از باز کردن هر کدام از آگهی ها با زدن دکمه ارسال رزومه، رزومه خود را به صورت آنی برای کارفرما ارسال کنید.

همچنین در صورتی که فایل PDF رزومه خود را دارید میتوانید در صفحه فرصت شغلی آن را انتخاب کنید و همان فایل رزومه شخصی خود را برای کارفرما ارسال کنید.

اگر رزومه خود را بعد از ارسال ویرایش کردم، کارفرما رزومه به روز شده را مشاهده میکند یا رزومه قبل از ویرایش را میبیند؟

زمانی که رزومه شما ویرایش و ذخیره شد به دلیل آنلاین بودن رزومه، تمام رزومه های ارسال شده هم به صورت ویرایش شده به کارفرما نمایش داده خواهند شد. ولی احتمال این وجود دارد که قبل از اینکه شما رزومه را ویرایش کنید کارفرما رزومه شما را دیده باشد و بعد از ویرایش شما دیگر سراغ آن رزومه نرود.

تنظیمات حریم خصوصی رزومه برای چیست و چه کاری انجام میدهد؟

زمانی که رزومه شما در رزومه ساز تکمیل شد به صورت اتوماتیک رزومه شما در بانک رزومه فکروکار قرار خواهد گرفت تا کارفرمایان با جستجوی رزومه ها بتوانند افراد و تخصص های مورد نیاز خود را بیابند و با آنها برای همکاری مذاکره کنند. اگر فعال باشد رزومه شما به صورت عادی در بانک رزومه قابل دسترس است و موتور های جستجو مانند سایت گوگل نیز بدون داشتن اطلاعات تماس قابل مشاهده میباشد. اما چنانچه حریم خصوصی خود را تغییر دهید رزومه شما غیر قابل دسترس خواهد بود و صرفا برای شغل هایی که رزومه ارسال میکنید قابل مشاهده خواهد بود.

چگونه میتوانم شانس دیده شدن رزومه خود را افزایش دهم؟

در صورتی که برای ثبت و نوشتن رزومه خود از مشاورین فکروکار کمک بگیرید و رزومه شما مورد تایید قرار گیرد، گواهی و مدال رزومه تایید شده به رزومه شما پیوست میگردد. از این پس رزومه شما پس از ارسال برای کارفرما و همچنین در بانک رزومه ها با ظاهری متفاوت تر از بقیه و در صدر لیست رزومه ها نمایش داده خواهد شد

سوال شناسایی و غربالگری در زمان ارسال رزومه به چه معناست؟

به دلیل اینکه از ارسال رزومه های بی‌ربط به فرصت شغلی جولوگیری شود، کارفرما سوالاتی را مطرح میکند تا کارجو در زمان ارسال رزومه به انها پاسخ دهد تا مطمئن شود رزومه دریافت شده با موضوع فرصت شغلی مرتبط است. کارجویانی که به این سوالات پاسخ دهند امکان ارسال رزومه خواهند داشت.

پس از اینه رزومه خود را برای کارفرما ارسال کردم چه اتفاقی می افتد ؟

پس از اینکه رزومه شما برای کارفرما ارسال شد کارفرما اقدام مشاهده و بررسی رزومه ها میکند، پس از اینکه رزومه شما توسط کارفرما مشاهده شد پیامی برای شما ارسال میشود تا از دیده شدن رزومه خود مطلع گردید.

همچنین کارفرما امکان این را دارد که در پنل خود رد یا تایید شدن رزومه را مشخص کند که باز هم پیامی مبنی بر رد یا تااید شدن رزومه برای شما ارسال خواهد شد. بدیهی است که در صورت تایید رزومه شما کارفرما برای قرار مصاحبه حضوری با شما تماس خواهد گرفت.

چرا رزومه ارسال شده من بعد از چند روز هنوز دیده نشده است ؟

باید توجه داشته باشید که برای یک فرصت شغلی ممکن است رزومه های زیادی ارسال شود، دیده شدن رزومه شما به درصد تکمیل رزومه و درصد تشابه اطلاعات رزومه شما با فرصت شغلی و همچنین تاریخ رزومه ارسالی ارتباط دارد و ممکن است بر اساس تعدد رزومه ها کارفرما با مشاهده چندین رزومه اول جذب خود را انجام داده باشد.

آیا میتوانم رزومه ارسال شده را برگردانم؟

خیر، اگر رزومه ای را ارسال کردید امکان بازگرداندن آن را نخواهید داشت.