۱۲ تکنیک‌ تکنولوژی برای افزایش بهره وری کاری در منزل

۱۲ تکنیک‌ تکنولوژی برای افزایش بهره وری کاری در منزل

 به دلیل شیوع ویروس کرونا، بسیاری از افراد شغل خود را به شکل دورکاری در خانه انجام می‌دهند. رشد تکنولوژی دلیل اصلی این موضوع است. شاید تعداد زیادی از این افراد اولین بار است که دورکاری را تجربه می‌کنند. از طرفی صاحبان مشاغل برای کنترل و مدیریت شغل خود با مشکل روبه رو شده‌اند. آن ها نیاز دارند که کارمندان خود را در خانه مدیریت کنند. اما چگونه می‌توان با استفاده درست از تکنولوژی، بهره وری کاری را افزایش داد؟

از اپلیکیشن‌های متفاوتی برای جلسات خود استفاده کنید

بسیاری از شرکت‌ها برای ایجاد روابط کاری از اپلیکیشن Slack استفاده می‌کنند. استفاده از این اپلیکیشن یکی از راه‌های افزایش بهره وری کاری در خانه است. شما می‌توانید بدون قطع کردن ارتباط نوشتاری با کسی که در تماس هستید، وارد مکالمه تصویری شوید و هم‌زمان به یادداشت‌برداری خود ادامه دهید. یکی از قابلیت‌های این اپلیکیشن این است که روی صفحه آن گزینه‌ای برای یادداشت‌برداری وجود دارد. فرصت های شغلی

محیط کاری آنلاین ایجاد کنید

با استفاده از اپلیکیشن Slack می‌توانید مهارت های ارتباطی خود را در زمینه کاری افزایش دهید. استفاده از این اپلیکیشن باعث می‌شود شما بتوانید در گروه‌های کاری خود به راحتی چت کنید و اگر به مشکلی برخوردید با همکاران خود در میان بگذارید.

پیام‌های تصویری خود را به اشتراک بگذارید

نرم‌افزار‌های کاربردی مانند Loom ابزاری است که به وسیله آن می‌توانید، بهره وری کاری خود را افزایش دهید. Loom یک مرورگر وب است. به شما این امکان را می‌دهد تا صفحه لپ‌تاپ یا گوشی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و پیغام‌های تصویری ضبط کنید. 

اگر مهارت های ارتباطی خود را پرورش دهید، بهره وری بیشتری در شغل خود تجربه می‌کنید . هنگامی که با همکاران رابطه خوبی دارید، آن ها به شما در حل کردن مسائل‌تان کمک زیادی می‌کنند. با مرورگر Loom از همکاران خود کمک بگیرید، برای آن‌ها فایل بفرستید تا در هر زمان که توانستند به شما پاسخ دهند.

ویدیو‌های آموزشی درست کنید

برای افزایش بهره وری شغلی خود، لازم است برای کارمندان خود ویدیو‌های آموزشی درست کنید تا توانمندی فردی یکایک آن‌ها افزایش پیدا کند. افزایش توانمندی فردی کارمندان‌‌تان باعث پیشرفت کاری شما می‌شود. از نرم‌افزارهایی استفاده کنید که در این زمینه به شما کمک می‌کند. با کمی تحقیق در فضای مجازی می‌توانید نرم‌افزار‌های مفیدی در این زمینه پیدا کنید.

برنامه روزانه خود را دنبال کنید

یکی از ابزارهای کاربردی برای رشد بهره وری کاری شما در زمانی که دورکاری می‌کنید، Asana است. به راحتی با امکانات گوگل هم سو می‌شود و می‌تواند به تقویم گوگل دسترسی پیدا کند. از نسخه رایگان آن استفاده کنید. با استفاده از این ابزار مدیریت برنامه شغلی خود را به آسانی انجام می‌دهید.

بهره وری و تمرکز خود را افزایش دهید

با استفاده از Zenware می‌توانید تمرکز خود را روی کارهای با اهمیت قرار دهید و در تصمیم گیری بهتر عمل کنید. آیکون‌های اضافی‌ای که در اپ های دیگر وجود دارند و باعث گیج شدن کاربران می‌شود،‌ در این اپ حذف شده است.

هر چیزی که تمرکز شما را از بین می‌برد حذف کنید

یکی از اپ‌های کاربردی SelfControl است. برای این‌که بتوانید بهره وری بیشتری را در کار خود تجربه کنید، لازم است مهارت حل مسئله را در خود افزایش دهید. یکی از راه‌های افزایش مهارت حل مسئله، داشتن تمرکز در هنگام کار کردن است. این اپ به شما کمک می‌کند که سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی را که اخیرا زیاد به آن سر زده‌اید و باعث افت میزان بهره وری شما شده‌اند، مسدود کنید. اپلیکیشن‌ها‌یی نظیر توییتر، اینستاگرام وقت زیادی از شما می‌گیرد و مانع پیشرفت کاری شما شود. 

زمانی که در کار خود به مسئله‌ای برمی‌خوردید و می‌خواهید برای حل آن، همه حواستان را جمع کنید، اپ SelfControl به کمک‌تان می‌آید. استفاده از این برنامه رایگان است.

به راحتی می‌توانید فایل به اشتراک بگذارید

اگر شرکت شما از این اپلیکیشن و گوگل درایو استفاده می‌کند، می‌تواند به راحتی بین این دو فایل جابه جا کنید. تنها کافی است این دو نرم افزار را با هم هم‌سو کنید. زمانی که لینک گوگل درایو را در Slack کپی می‌کنید از شما ‌می‌پرسد آیا می‌خواهید این دو نرم افزار با هم هم‌سو شوند یا خیر. اگر کسی در کانال کاری شما اجازه دسترسی به فایل خاصی را ندارد این اپ به شما اعلام می کند. ثبت آگهی

همکاران شما از برنامه کاریتان به راحتی مطلع می‌شوند

برای این کار لازم است که اپ Slack که مربوط به تقویم گوگل است را نصب کنید. با این اپ برنامه کاری شما توسط همکارانتان دیده می‌شود. در نتیجه زمانی که جلسه دارید با شما تماس نمی‌گیرند. با نصب این اپ می‌توانید از برنامه‌های بعدی خود آگاه شوید. نصب این برنامه به رشد بهره وری شما کمک زیادی می کند. 

هم‌فکری بین افراد تیم را بهتر کنید

یکی از راه‌های افزایش بهره وری کاری، رشد مهارت حل مسئله است. با ایجاد هم فکری بین اعضای تیمتان از مهارت حل مسئله دیگران استفاده کنید. یکی از نرم‌افزار‌های خوب در این زمینه PinItTo.Me است. این نرم افزار رایگان است و به راحتی می‌توان از آن استفاده کرد. با استفاده از این برنامه، هر یک از افراد تیم شما ایده خودش را روی برگه می‌نویسد و دیگران از آن آگاه می‌شوند. این امکان باعث می‌شود که هم‌فکری موثریبین اعضای تیمتان ایجاد شود.

به میزان نور تصویر خود دقت کنید

از نشانه‌های داشتن مهارت ارتباطی موثر، ظاهر آراسته و مرتب است. در زمانی که با همکاران خود تماس تصویری برقرار می‌کنید، توجه کنید که منبع نور اتاق شما در جای مناسبی است. منبع نور نباید در محلی قرار بگیرد که تصویر شما را ناواضح کند.

برای افزایش بهره وری کاری پیوسته باید با اعضای تیم کاری ارتباط برقرار کنید. زمانی که سرو صدای زیادی در خانه شما وجود دارد، بهتر است که از هنذفری‌ای استفاده کنید که میکروفون دارد. در زمانی که مشغول صحبت هستید، دقت کنید که میکروفون هدفون یا هنذفری شما با لباستان برخورد نکند وصدای خش خش ایجاد نکند.

صدای اضافی محیط خود را حذف کنید

برای مدیریت شغل خود لازم است پیوسته کارمندان خود را کنترل کنید تا بهره وری آن‌ها کم نشود. برای ارتباط داشتن با کارمندان خود باید با آن‌ها تماس تصویری یا صوتی برقرار کنید. اپلیکیشن Krisp را امتحان کنید. این اپ صداهای اضافی را از محیط حذف می‌کند.

منبع:

https://www.themuse.com/advice/tech-tips-work-from-home-coronavirus

دوست داریم نظر شما رو هم در رابطه با این مقاله بدونیم :)
ارسال نظرات