۱۲ تکنیک‌ تکنولوژی برای افزایش بهره وری کاری در منزل

۱۲ تکنیک‌ تکنولوژی برای افزایش بهره وری کاری در منزل

 به دلیل شیوع ویروس کرونا، بسیاری از افراد شغل خود را به شکل دورکاری در خانه انجام می‌دهند. رشد تکنولوژی دلیل اصلی این موضوع است. شاید تعداد زیادی از این افراد اولین بار است که دورکاری را تجربه می‌کنند. از طرفی صاحبان مشاغل برای کنترل و مدیریت شغل خود با مشکل روبه رو شده‌اند. آن ها نیاز دارند که کارمندان خود را در خانه مدیریت کنند. اما چگونه می‌توان با استفاده درست از تکنولوژی، بهره وری کاری را افزایش داد؟

از اپلیکیشن‌های متفاوتی برای جلسات خود استفاده کنید

بسیاری از شرکت‌ها برای ایجاد روابط کاری از اپلیکیشن Slack استفاده می‌کنند. استفاده از این اپلیکیشن یکی از راه‌های افزایش بهره وری کاری در خانه است. شما می‌توانید بدون قطع کردن ارتباط نوشتاری با کسی که در تماس هستید، وارد مکالمه تصویری شوید و هم‌زمان به یادداشت‌برداری خود ادامه دهید. یکی از قابلیت‌های این اپلیکیشن این است که روی صفحه آن گزینه‌ای برای یادداشت‌برداری وجود دارد. فرصت های شغلی

محیط کاری آنلاین ایجاد کنید

با استفاده از اپلیکیشن Slack می‌توانید مهارت های ارتباطی خود را در زمینه کاری افزایش دهید. استفاده از این اپلیکیشن باعث می‌شود شما بتوانید در گروه‌های کاری خود به راحتی چت کنید و اگر به مشکلی برخوردید با همکاران خود در میان بگذارید.

پیام‌های تصویری خود را به اشتراک بگذارید

نرم‌افزار‌های کاربردی مانند Loom ابزاری است که به وسیله آن می‌توانید، بهره وری کاری خود را افزایش دهید. Loom یک مرورگر وب است. به شما این امکان را می‌دهد تا صفحه لپ‌تاپ یا گوشی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و پیغام‌های تصویری ضبط کنید. 

اگر مهارت های ارتباطی خود را پرورش دهید، بهره وری بیشتری در شغل خود تجربه می‌کنید . هنگامی که با همکاران رابطه خوبی دارید، آن ها به شما در حل کردن مسائل‌تان کمک زیادی می‌کنند. با مرورگر Loom از همکاران خود کمک بگیرید، برای آن‌ها فایل بفرستید تا در هر زمان که توانستند به شما پاسخ دهند.

ویدیو‌های آموزشی درست کنید

برای افزایش بهره وری شغلی خود، لازم است برای کارمندان خود ویدیو‌های آموزشی درست کنید تا توانمندی فردی یکایک آن‌ها افزایش پیدا کند. افزایش توانمندی فردی کارمندان‌‌تان باعث پیشرفت کاری شما می‌شود. از نرم‌افزارهایی استفاده کنید که در این زمینه به شما کمک می‌کند. با کمی تحقیق در فضای مجازی می‌توانید نرم‌افزار‌های مفیدی در این زمینه پیدا کنید.

برنامه روزانه خود را دنبال کنید

یکی از ابزارهای کاربردی برای رشد بهره وری کاری شما در زمانی که دورکاری می‌کنید، Asana است. به راحتی با امکانات گوگل هم سو می‌شود و می‌تواند به تقویم گوگل دسترسی پیدا کند. از نسخه رایگان آن استفاده کنید. با استفاده از این ابزار مدیریت برنامه شغلی خود را به آسانی انجام می‌دهید.

بهره وری و تمرکز خود را افزایش دهید

با استفاده از Zenware می‌توانید تمرکز خود را روی کارهای با اهمیت قرار دهید و در تصمیم گیری بهتر عمل کنید. آیکون‌های اضافی‌ای که در اپ های دیگر وجود دارند و باعث گیج شدن کاربران می‌شود،‌ در این اپ حذف شده است.

هر چیزی که تمرکز شما را از بین می‌برد حذف کنید

یکی از اپ‌های کاربردی SelfControl است. برای این‌که بتوانید بهره وری بیشتری را در کار خود تجربه کنید، لازم است مهارت حل مسئله را در خود افزایش دهید. یکی از راه‌های افزایش مهارت حل مسئله، داشتن تمرکز در هنگام کار کردن است. این اپ به شما کمک می‌کند که سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی را که اخیرا زیاد به آن سر زده‌اید و باعث افت میزان بهره وری شما شده‌اند، مسدود کنید. اپلیکیشن‌ها‌یی نظیر توییتر، اینستاگرام وقت زیادی از شما می‌گیرد و مانع پیشرفت کاری شما شود. 

زمانی که در کار خود به مسئله‌ای برمی‌خوردید و می‌خواهید برای حل آن، همه حواستان را جمع کنید، اپ SelfControl به کمک‌تان می‌آید. استفاده از این برنامه رایگان است.

به راحتی می‌توانید فایل به اشتراک بگذارید

اگر شرکت شما از این اپلیکیشن و گوگل درایو استفاده می‌کند، می‌تواند به راحتی بین این دو فایل جابه جا کنید. تنها کافی است این دو نرم افزار را با هم هم‌سو کنید. زمانی که لینک گوگل درایو را در Slack کپی می‌کنید از شما ‌می‌پرسد آیا می‌خواهید این دو نرم افزار با هم هم‌سو شوند یا خیر. اگر کسی در کانال کاری شما اجازه دسترسی به فایل خاصی را ندارد این اپ به شما اعلام می کند. ثبت آگهی

همکاران شما از برنامه کاریتان به راحتی مطلع می‌شوند

برای این کار لازم است که اپ Slack که مربوط به تقویم گوگل است را نصب کنید. با این اپ برنامه کاری شما توسط همکارانتان دیده می‌شود. در نتیجه زمانی که جلسه دارید با شما تماس نمی‌گیرند. با نصب این اپ می‌توانید از برنامه‌های بعدی خود آگاه شوید. نصب این برنامه به رشد بهره وری شما کمک زیادی می کند. 

هم‌فکری بین افراد تیم را بهتر کنید

یکی از راه‌های افزایش بهره وری کاری، رشد مهارت حل مسئله است. با ایجاد هم فکری بین اعضای تیمتان از مهارت حل مسئله دیگران استفاده کنید. یکی از نرم‌افزار‌های خوب در این زمینه PinItTo.Me است. این نرم افزار رایگان است و به راحتی می‌توان از آن استفاده کرد. با استفاده از این برنامه، هر یک از افراد تیم شما ایده خودش را روی برگه می‌نویسد و دیگران از آن آگاه می‌شوند. این امکان باعث می‌شود که هم‌فکری موثریبین اعضای تیمتان ایجاد شود.

به میزان نور تصویر خود دقت کنید

از نشانه‌های داشتن مهارت ارتباطی موثر، ظاهر آراسته و مرتب است. در زمانی که با همکاران خود تماس تصویری برقرار می‌کنید، توجه کنید که منبع نور اتاق شما در جای مناسبی است. منبع نور نباید در محلی قرار بگیرد که تصویر شما را ناواضح کند.

برای افزایش بهره وری کاری پیوسته باید با اعضای تیم کاری ارتباط برقرار کنید. زمانی که سرو صدای زیادی در خانه شما وجود دارد، بهتر است که از هندزفری‌ای استفاده کنید که میکروفون دارد. در زمانی که مشغول صحبت هستید، دقت کنید که میکروفون هدفون یا هندزفری شما با لباستان برخورد نکند وصدای خش خش ایجاد نکند.

صدای اضافی محیط خود را حذف کنید

برای مدیریت شغل خود لازم است پیوسته کارمندان خود را کنترل کنید تا بهره وری آن‌ها کم نشود. برای ارتباط داشتن با کارمندان خود باید با آن‌ها تماس تصویری یا صوتی برقرار کنید. اپلیکیشن Krisp را امتحان کنید. این اپ صداهای اضافی را از محیط حذف می‌کند.

منبع:

https://www.themuse.com/advice/tech-tips-work-from-home-coronavirus

دوست داریم نظر شما رو هم در رابطه با این مقاله بدونیم :)

برچسب‌ها

آخرین فرصت های شغلی

6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت دوم) 23 تیر 1400

6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت دوم)

در این مقاله فکروکار قصد داریم تغییرات گسترده‌ای را که پس از گسترش ویروس کرونا در سال 2019 در دنیای کار اتفاق افتاد بررسی کنیم. شیوع این ویروس همه ابعاد بازار کار و همه صنایع و مشاغل را دستخوش تغییر کرد؛ از شیو‌ه‌های کاریابی و استخدام گرفته تا سبک‌های اشتغال و رونق و کسادی صنایع مختلف. با این وجود، باید بتوانیم پا به پای این تغییرات پیش برویم تا از بازار کار جهانی عقب نمانیم.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر
6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت اول) 23 تیر 1400

6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت اول)

در این مقاله فکروکار قصد داریم تغییرات گسترده‌ای را که پس از گسترش ویروس کرونا در سال 2019 در دنیای کار اتفاق افتاد بررسی کنیم. شیوع این ویروس همه ابعاد بازار کار و همه صنایع و مشاغل را دستخوش تغییر کرد؛ از شیو‌ه‌های کاریابی و استخدام گرفته تا سبک‌های اشتغال و رونق و کسادی صنایع مختلف. با این وجود، باید بتوانیم پا به پای این تغییرات پیش برویم تا از بازار کار جهانی عقب نمانیم.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر
چطور برای پیشرفت شغلی‌ در یک شرکت کوچک برنامه ریزی کنید 14 تیر 1400

چطور برای پیشرفت شغلی‌ در یک شرکت کوچک برنامه ریزی کنید

پیشرفت شغلی در یک شرکت کوچک ممکن است کار دشواری به نظر برسد. اگر قصد دارید مسیر شغلی خود را در یک شرکت کوچک ادامه بدهید، بهتر است برای خود استراتژی‌های شغلی مناسبی طراحی کنید. پیشرفت شغلی در چنین موقعیت‌هایی از راه‌های مختلفی می‌تواند حاصل شود که حتی اگر در نهایت نتیجه‌بخش هم نباشند، شما را از نظر شغلی ارتقا خواهند داد.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر
4 کاری که بهتر است در اولین تجربه شغلی‌تان انجام دهید 10 تیر 1400

4 کاری که بهتر است در اولین تجربه شغلی‌تان انجام دهید

‌در این مقاله فکروکار می‌خواهیم به سراغ اولین تجارب شغلی برویم که همیشه چالش برانگیز هستند. در اولین تجارب شغلی‌، نه تنها به وظایف شغلی‌مان تسلط نداریم، بلکه از روابط بین‌فردی حاکم بر محیط کار هم آگاه نیستیم و ممکن است ندانیم که فقط سخت کار کردن نیست که باعث می‌شود در کاری ماندگار شویم، بلکه نحوه برخورد ما با همکاران هم بسیار تعیین کننده است. راهکارهایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می توانیم در محل کار تاثیر خوبی از خودمان به جا بگذاریم.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر
آشنایی با مدیریت زمان و مهارت‌های تشکیل‌دهنده آن 09 تیر 1400

آشنایی با مدیریت زمان و مهارت‌های تشکیل‌دهنده آن

در این مقاله فکروکار می‌خواهیم نگاه تازه‌ای به مدیریت زمان داشته باشیم. مدیریت زمان یک مفهوم کلی است که همه ما بارها در موردش شنیده‌ایم اما شاید کمتر با مهارت‌های تشکیل‌دهنده آن مثل تعیین هدف، برنامه ریزی، اولویت‌بندی و تفویض اختیار آشنا باشیم. به طور کلی، مدیریت زمان کمک می‌کند تا عملکرد شغلی بهتری داشته باشیم.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر
5 نشانه که دچار فرسودگی شغلی شده‌اید+ تست 08 تیر 1400

5 نشانه که دچار فرسودگی شغلی شده‌اید+ تست

در این مقاله فکروکار می‌خواهیم علائم فرسودگی شغلی را بهتر بشناسیم. فرسودگی شغلی وضعیتی است که فرد هنگام کار کردن احساس خستگی شدید می‌کند و عملکرد شغلی‌اش نیز به شدت پایین می‌آید. فردی که دچار فرسودگی شغلی شده دیگر علاقه‌ای به انجام وظایفش نشان نمی‌دهد و عملکرد شغلی‌اش به شدت پایین می‌آید.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر
چطور از ارزش‌های شغلی‌تان آگاه شوید؟ 08 تیر 1400

چطور از ارزش‌های شغلی‌تان آگاه شوید؟

در این مقاله فکروکار قصد داریم تا با ارزش‌های شغلی آشنا شویم. ارزش‌های شغلی ویژگی هایی هستند که در یک شغل برای ما بیشترین اهمیت را دارند؛ به همین دلیل، زمانی که بدانیم مهم‌ترین ترجیحات شغلی‌مان چه هستند، با آگاهی و دقت بیشتری شغل‌مان را انتخاب می‌کنیم.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر
افراد چند بار در طول زندگی شغل خود را تغییر می‌دهند؟ 08 تیر 1400

افراد چند بار در طول زندگی شغل خود را تغییر می‌دهند؟

در این مقاله فکروکار، می‌خواهیم بررسی کنیم که چرا بر خلاف گذشته که افراد سالیان سال در یک سازمان شاغل بودند و در همان سازمان بازنشسته می‌شدند، این روزها مدام شغل‌شان را تغییر می‌دهند؛ و چرا دقیقا به همین دلیل است که افزایش مهارت‌های کاریابی بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر