۱۲ تکنیک‌ تکنولوژی برای افزایش بهره وری کاری در منزل

۱۲ تکنیک‌ تکنولوژی برای افزایش بهره وری کاری در منزل

 به دلیل شیوع ویروس کرونا، بسیاری از افراد شغل خود را به شکل دورکاری در خانه انجام می‌دهند. رشد تکنولوژی دلیل اصلی این موضوع است. شاید تعداد زیادی از این افراد اولین بار است که دورکاری را تجربه می‌کنند. از طرفی صاحبان مشاغل برای کنترل و مدیریت شغل خود با مشکل روبه رو شده‌اند. آن ها نیاز دارند که کارمندان خود را در خانه مدیریت کنند. اما چگونه می‌توان با استفاده درست از تکنولوژی، بهره وری کاری را افزایش داد؟

از اپلیکیشن‌های متفاوتی برای جلسات خود استفاده کنید

بسیاری از شرکت‌ها برای ایجاد روابط کاری از اپلیکیشن Slack استفاده می‌کنند. استفاده از این اپلیکیشن یکی از راه‌های افزایش بهره وری کاری در خانه است. شما می‌توانید بدون قطع کردن ارتباط نوشتاری با کسی که در تماس هستید، وارد مکالمه تصویری شوید و هم‌زمان به یادداشت‌برداری خود ادامه دهید. یکی از قابلیت‌های این اپلیکیشن این است که روی صفحه آن گزینه‌ای برای یادداشت‌برداری وجود دارد. آگهی های شغلی

محیط کاری آنلاین ایجاد کنید

با استفاده از اپلیکیشن Slack می‌توانید مهارت های ارتباطی خود را در زمینه کاری افزایش دهید. استفاده از این اپلیکیشن باعث می‌شود شما بتوانید در گروه‌های کاری خود به راحتی چت کنید و اگر به مشکلی برخوردید با همکاران خود در میان بگذارید.

پیام‌های تصویری خود را به اشتراک بگذارید

نرم‌افزار‌های کاربردی مانند Loom ابزاری است که به وسیله آن می‌توانید، بهره وری کاری خود را افزایش دهید. Loom یک مرورگر وب است. به شما این امکان را می‌دهد تا صفحه لپ‌تاپ یا گوشی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و پیغام‌های تصویری ضبط کنید. 

اگر مهارت های ارتباطی خود را پرورش دهید، بهره وری بیشتری در شغل خود تجربه می‌کنید . هنگامی که با همکاران رابطه خوبی دارید، آن ها به شما در حل کردن مسائل‌تان کمک زیادی می‌کنند. با مرورگر Loom از همکاران خود کمک بگیرید، برای آن‌ها فایل بفرستید تا در هر زمان که توانستند به شما پاسخ دهند.

ویدیو‌های آموزشی درست کنید

برای افزایش بهره وری شغلی خود، لازم است برای کارمندان خود ویدیو‌های آموزشی درست کنید تا توانمندی فردی یکایک آن‌ها افزایش پیدا کند. افزایش توانمندی فردی کارمندان‌‌تان باعث پیشرفت کاری شما می‌شود. از نرم‌افزارهایی استفاده کنید که در این زمینه به شما کمک می‌کند. با کمی تحقیق در فضای مجازی می‌توانید نرم‌افزار‌های مفیدی در این زمینه پیدا کنید.

برنامه روزانه خود را دنبال کنید

یکی از ابزارهای کاربردی برای رشد بهره وری کاری شما در زمانی که دورکاری می‌کنید، Asana است. به راحتی با امکانات گوگل هم سو می‌شود و می‌تواند به تقویم گوگل دسترسی پیدا کند. از نسخه رایگان آن استفاده کنید. با استفاده از این ابزار مدیریت برنامه شغلی خود را به آسانی انجام می‌دهید.

بهره وری و تمرکز خود را افزایش دهید

با استفاده از Zenware می‌توانید تمرکز خود را روی کارهای با اهمیت قرار دهید و در تصمیم گیری بهتر عمل کنید. آیکون‌های اضافی‌ای که در اپ های دیگر وجود دارند و باعث گیج شدن کاربران می‌شود،‌ در این اپ حذف شده است.

هر چیزی که تمرکز شما را از بین می‌برد حذف کنید

یکی از اپ‌های کاربردی SelfControl است. برای این‌که بتوانید بهره وری بیشتری را در کار خود تجربه کنید، لازم است مهارت حل مسئله را در خود افزایش دهید. یکی از راه‌های افزایش مهارت حل مسئله، داشتن تمرکز در هنگام کار کردن است. این اپ به شما کمک می‌کند که سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی را که اخیرا زیاد به آن سر زده‌اید و باعث افت میزان بهره وری شما شده‌اند، مسدود کنید. اپلیکیشن‌ها‌یی نظیر توییتر، اینستاگرام وقت زیادی از شما می‌گیرد و مانع پیشرفت کاری شما شود. 

زمانی که در کار خود به مسئله‌ای برمی‌خوردید و می‌خواهید برای حل آن، همه حواستان را جمع کنید، اپ SelfControl به کمک‌تان می‌آید. استفاده از این برنامه رایگان است.

به راحتی می‌توانید فایل به اشتراک بگذارید

اگر شرکت شما از این اپلیکیشن و گوگل درایو استفاده می‌کند، می‌تواند به راحتی بین این دو فایل جابه جا کنید. تنها کافی است این دو نرم افزار را با هم هم‌سو کنید. زمانی که لینک گوگل درایو را در Slack کپی می‌کنید از شما ‌می‌پرسد آیا می‌خواهید این دو نرم افزار با هم هم‌سو شوند یا خیر. اگر کسی در کانال کاری شما اجازه دسترسی به فایل خاصی را ندارد این اپ به شما اعلام می کند. ثبت آگهی

همکاران شما از برنامه کاریتان به راحتی مطلع می‌شوند

برای این کار لازم است که اپ Slack که مربوط به تقویم گوگل است را نصب کنید. با این اپ برنامه کاری شما توسط همکارانتان دیده می‌شود. در نتیجه زمانی که جلسه دارید با شما تماس نمی‌گیرند. با نصب این اپ می‌توانید از برنامه‌های بعدی خود آگاه شوید. نصب این برنامه به رشد بهره وری شما کمک زیادی می کند. 

هم‌فکری بین افراد تیم را بهتر کنید

یکی از راه‌های افزایش بهره وری کاری، رشد مهارت حل مسئله است. با ایجاد هم فکری بین اعضای تیمتان از مهارت حل مسئله دیگران استفاده کنید. یکی از نرم‌افزار‌های خوب در این زمینه PinItTo.Me است. این نرم افزار رایگان است و به راحتی می‌توان از آن استفاده کرد. با استفاده از این برنامه، هر یک از افراد تیم شما ایده خودش را روی برگه می‌نویسد و دیگران از آن آگاه می‌شوند. این امکان باعث می‌شود که هم‌فکری موثریبین اعضای تیمتان ایجاد شود.

به میزان نور تصویر خود دقت کنید

از نشانه‌های داشتن مهارت ارتباطی موثر، ظاهر آراسته و مرتب است. در زمانی که با همکاران خود تماس تصویری برقرار می‌کنید، توجه کنید که منبع نور اتاق شما در جای مناسبی است. منبع نور نباید در محلی قرار بگیرد که تصویر شما را ناواضح کند.

برای افزایش بهره وری کاری پیوسته باید با اعضای تیم کاری ارتباط برقرار کنید. زمانی که سرو صدای زیادی در خانه شما وجود دارد، بهتر است که از هندزفری‌ای استفاده کنید که میکروفون دارد. در زمانی که مشغول صحبت هستید، دقت کنید که میکروفون هدفون یا هندزفری شما با لباستان برخورد نکند وصدای خش خش ایجاد نکند.

صدای اضافی محیط خود را حذف کنید

برای مدیریت شغل خود لازم است پیوسته کارمندان خود را کنترل کنید تا بهره وری آن‌ها کم نشود. برای ارتباط داشتن با کارمندان خود باید با آن‌ها تماس تصویری یا صوتی برقرار کنید. اپلیکیشن Krisp را امتحان کنید. این اپ صداهای اضافی را از محیط حذف می‌کند.

منبع:

https://www.themuse.com/advice/tech-tips-work-from-home-coronavirus

دوست داریم نظر شما رو هم در رابطه با این مقاله بدونیم :)

آخرین آگهی های شغلی

بازاریاب تلفنی پلاک پارت
بازاریاب حضوری پلاک پارت
انباردار پلاک پارت
کارگر فنی انبار پلاک پارت
کارگر خط تولید شرکت پرشین صنعت بهاستان
کارگر خدمات فراورده های گوشتی آندره
کارگر خط تولید فراورده های گوشتی آندره
پایه حقوق وزارت کار در سال 1403 (ویرایش 29  اسفند 1402)
23 اسفند 1402

پایه حقوق وزارت کار در سال 1403 (ویرایش 29 اسفند 1402)

در این متن، به بررسی حقوق و دستمزد پایه در سال 1403، و مقایسه آن با پایه حقوق سال 1402 خواهیم پرداخت.


مطالعه بیش‌تر
ثبت بیمه بیکاری در سامانه روابط کار و مدارک لازم
24 آبان 1402

ثبت بیمه بیکاری در سامانه روابط کار و مدارک لازم

بیمه بیکاری، یک نظام حمایتی است که توسط سازمان تامین اجتماعی ارائه می‌شود تا افرادی که به دلایلی از شغل خود اخراج شده‌اند یا بیکار شده‌اند، تأمین مالی شوند. هدف از این نوع بیمه ایجاد امنیت مالی برای افراد بیکار است.


مطالعه بیش‌تر
آزادسازی مدرک تحصیلی از طریق کاریابی
21 آبان 1402

آزادسازی مدرک تحصیلی از طریق کاریابی

آزادسازی مدرک تحصیلی توسط کاریابی فرآیندی است که در آن دانش‌آموختگانی که از دانشگاه‌های دولتی تحصیل رایگان دریافت کرده‌اند، می‌توانند اصل مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه محل تحصیل‌شان دریافت کنند.


مطالعه بیش‌تر
انتخاب و طراحی مسیر شغلی مناسب
27 بهمن 1401

انتخاب و طراحی مسیر شغلی مناسب

یافتن یک مسیر شغلی مناسب و طراحی کردن آینده حرفه‌ای خود از مهمترین تصمیماتی است که برای یک فرد در زندگی اتفاق می‌افتد. انتخاب شغل مناسب می‌تواند به شما کمک کند تا به زندگی شغلی و شخصی موفق‌تری برسید.


مطالعه بیش‌تر
چگونه از رزومه ساز برای ساخت یک رزومه درخشان استفاده کنیم
29 تیر 1401

چگونه از رزومه ساز برای ساخت یک رزومه درخشان استفاده کنیم

رزومه ساز یک ابزار ضروری برای اقدام در بدست آوردن شغل مورد نظر است. ساخت این رزومه هر قدر باکیفیت و حرفه‌ای انجام شود و شامل موارد قابل توجه‌ای از تجارب باشد، احتمال موفقیت متقاضی شغل را برای استخدام بالا می‌برد.


مطالعه بیش‌تر
نکاتی مهم برای نوشتن یک رزومه ایده آل
21 تیر 1401

نکاتی مهم برای نوشتن یک رزومه ایده آل

کارفرماها در استخدام نیروی ماهر به دنبال سه اصل هستند؛ کارجو چه شغل‌هایی داشته است؟ چه تجربیاتی داشته است؟ و چرا این شغل‌ها را برای خود انتخاب کرده است؟ بسیاری از رزومه‌ها بی‌معنی و غیرقابل درک هستند، شما باید تلاش کنید تا یک رزومه ایده آل تنظیم کنید. برای نوشتن یک رزومه حرفه‌ای به شما توصیه می‌کنیم تا مراحل زیر را دنبال کنید.


مطالعه بیش‌تر
6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت دوم)
23 تیر 1400

6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت دوم)

در این مقاله فکروکار قصد داریم تغییرات گسترده‌ای را که پس از گسترش ویروس کرونا در سال 2019 در دنیای کار اتفاق افتاد بررسی کنیم. شیوع این ویروس همه ابعاد بازار کار و همه صنایع و مشاغل را دستخوش تغییر کرد؛ از شیو‌ه‌های کاریابی و استخدام گرفته تا سبک‌های اشتغال و رونق و کسادی صنایع مختلف. با این وجود، باید بتوانیم پا به پای این تغییرات پیش برویم تا از بازار کار جهانی عقب نمانیم.


مطالعه بیش‌تر
6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت اول)
23 تیر 1400

6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت اول)

در این مقاله فکروکار قصد داریم تغییرات گسترده‌ای را که پس از گسترش ویروس کرونا در سال 2019 در دنیای کار اتفاق افتاد بررسی کنیم. شیوع این ویروس همه ابعاد بازار کار و همه صنایع و مشاغل را دستخوش تغییر کرد؛ از شیو‌ه‌های کاریابی و استخدام گرفته تا سبک‌های اشتغال و رونق و کسادی صنایع مختلف. با این وجود، باید بتوانیم پا به پای این تغییرات پیش برویم تا از بازار کار جهانی عقب نمانیم.


مطالعه بیش‌تر