فرهنگ کاری چیست؟ (و چرا دانستن جواب این سوال مهم است؟)

فرهنگ کاری چیست؟ (و چرا دانستن جواب این سوال مهم است؟)


فرهنگ کاری یا فرهنگ سازمانی، مفهومی ست در دانش مدیریت که آشنایی با آن برای کارفرمایان و کارمندان به یک اندازه ضروری است. فرصت های شغلی

به طور کوتاه، فرهنگ سازمانی به معنی ارزش‌ها، رفتارها و بینش مشترکی است که محیط یک سازمان را می‌سازند. اما هر یک از این سه فاکتور، جای بحث و بررسی دارند.

ارزش‌های یک سازمان، پایه و اساس تعاملات کارکنانش با یکدیگر است. در شرکتی که در آن عاملیت یک ارزش به شمار رود، آزادی عمل کارمندان، دپارتمان‌ها و رهبران زیاد است و تصمیماتِ کاری آن‌ها و ارتباط‌شان با یکدیگر تحت تاثیر این موضوع قرار می‌گیرند.

اما ارزش تنها یکی از اجزای متشکله فرهنگ کاری است تا زمانی که رفتار کارکنان کمپانی بازتاب دهنده ی ارزش‌های تعیین شده توسط رهبران نباشد، نمی‌توان این مفهوم را به طور موثر به کار گرفت.

سومین فاکتور، بینش مشترکی است که اعضای یک کمپانی باید نسبت به طبیعت و هویت کسب و کارشان داشته باشند. بدون وجود آن، همکاری میان اعضا برای رسیدن به هدفی مشترک سخت خواهد شد. وجود بینش، هم برای کمپانی جای رشد باز می‌کند و هم به کارمندانش در گرفتن تصمیماتی که در راستای منفعت کمپانی است، کمک می‌کند.

به‌عنوان رهبر یا مدیر، با داشتن شناخت روشن و تعریف درستی از ارزش‌ها، رفتارها و بینش مشترک اعضای سازمان‌تان، نه تنها هویت منحصر به فرد کمپانی خود را از رقبای خود متمایز می‌کنید، بلکه موفق به جذب نیروهایی خواهید شد که ارزش‌های مشترک و طرز فکر مشابهی با شما دارند. تلاش برای جذب استعدادهای برتر و یا استخدام نیروهایی که از هویت کمپانی شما بی‌خبرند و یا با ارزش‌های شما همذات پنداری نمی‌کنند اغلب بی نتیجه است، زیرا همکاری طولانی مدت با آنان و زنده نگه داشتن انگیزه را درشان به شدت سخت می کند. حال آنکه ارزش‌های مشترک خود به انگیزه‌ی کاری برای کارمندانتان بدل می‌شود و آن‌ها در فراز و فرودهای کاری کنار شما نگه خواهد داشت.

رهبران با ساختن فرهنگ کاری درست و کارمندان با شناخت و پیروی از آن، نه تنها عملکرد را بهبود خواهند بخشید که رقابت سالم را نیز تشویق خواهند کرد. فرهنگ کاری سطح رضایت و خشنودی کارمندان را تعیین می‌کند و میزان تعهد آنان به کار را تحت الشعاع قرار می‌دهد. ثبت آگهی

عواملی چون نوع ارتباط میان رهبران و کارمندان، سیستم مدیریتی و شیوه‌های دستیابی به اهداف، آداب محل کار، سیاست‌ها و تفکرها و ماموریتی که برای سازمان تعریف شده همگی بر فرهنگ کاری یک شرکت اثر گذارند.

فرهنگ کاری، به دست گرفتن سکانِ کسب و کارتان کمک می‌کند و به شما قدرت عبور از دل طوفان را می‌بخشد، اما تغییر دادن آن با تصمیم‌های ناگهانی و تحمیلی ممکن نیست. همان‌طور که گفته شد، فرهنگِ سازمان شما به مثابه‌ی هویت سازمان‌تان است. شکل گرفتنش مدت مدیدی به طول انجامیده است و تغییر آن نیز، به آرامی و با ایجاد تغییرات کوچک اما موثر قابل دستیابی است. 

دوست داریم نظر شما رو هم در رابطه با این مقاله بدونیم :)

برچسب‌ها

آخرین فرصت های شغلی

6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت دوم) 23 تیر 1400

6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت دوم)

در این مقاله فکروکار قصد داریم تغییرات گسترده‌ای را که پس از گسترش ویروس کرونا در سال 2019 در دنیای کار اتفاق افتاد بررسی کنیم. شیوع این ویروس همه ابعاد بازار کار و همه صنایع و مشاغل را دستخوش تغییر کرد؛ از شیو‌ه‌های کاریابی و استخدام گرفته تا سبک‌های اشتغال و رونق و کسادی صنایع مختلف. با این وجود، باید بتوانیم پا به پای این تغییرات پیش برویم تا از بازار کار جهانی عقب نمانیم.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر
6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت اول) 23 تیر 1400

6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت اول)

در این مقاله فکروکار قصد داریم تغییرات گسترده‌ای را که پس از گسترش ویروس کرونا در سال 2019 در دنیای کار اتفاق افتاد بررسی کنیم. شیوع این ویروس همه ابعاد بازار کار و همه صنایع و مشاغل را دستخوش تغییر کرد؛ از شیو‌ه‌های کاریابی و استخدام گرفته تا سبک‌های اشتغال و رونق و کسادی صنایع مختلف. با این وجود، باید بتوانیم پا به پای این تغییرات پیش برویم تا از بازار کار جهانی عقب نمانیم.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر
چطور برای پیشرفت شغلی‌ در یک شرکت کوچک برنامه ریزی کنید 14 تیر 1400

چطور برای پیشرفت شغلی‌ در یک شرکت کوچک برنامه ریزی کنید

پیشرفت شغلی در یک شرکت کوچک ممکن است کار دشواری به نظر برسد. اگر قصد دارید مسیر شغلی خود را در یک شرکت کوچک ادامه بدهید، بهتر است برای خود استراتژی‌های شغلی مناسبی طراحی کنید. پیشرفت شغلی در چنین موقعیت‌هایی از راه‌های مختلفی می‌تواند حاصل شود که حتی اگر در نهایت نتیجه‌بخش هم نباشند، شما را از نظر شغلی ارتقا خواهند داد.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر
4 کاری که بهتر است در اولین تجربه شغلی‌تان انجام دهید 10 تیر 1400

4 کاری که بهتر است در اولین تجربه شغلی‌تان انجام دهید

‌در این مقاله فکروکار می‌خواهیم به سراغ اولین تجارب شغلی برویم که همیشه چالش برانگیز هستند. در اولین تجارب شغلی‌، نه تنها به وظایف شغلی‌مان تسلط نداریم، بلکه از روابط بین‌فردی حاکم بر محیط کار هم آگاه نیستیم و ممکن است ندانیم که فقط سخت کار کردن نیست که باعث می‌شود در کاری ماندگار شویم، بلکه نحوه برخورد ما با همکاران هم بسیار تعیین کننده است. راهکارهایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می توانیم در محل کار تاثیر خوبی از خودمان به جا بگذاریم.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر
آشنایی با مدیریت زمان و مهارت‌های تشکیل‌دهنده آن 09 تیر 1400

آشنایی با مدیریت زمان و مهارت‌های تشکیل‌دهنده آن

در این مقاله فکروکار می‌خواهیم نگاه تازه‌ای به مدیریت زمان داشته باشیم. مدیریت زمان یک مفهوم کلی است که همه ما بارها در موردش شنیده‌ایم اما شاید کمتر با مهارت‌های تشکیل‌دهنده آن مثل تعیین هدف، برنامه ریزی، اولویت‌بندی و تفویض اختیار آشنا باشیم. به طور کلی، مدیریت زمان کمک می‌کند تا عملکرد شغلی بهتری داشته باشیم.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر
5 نشانه که دچار فرسودگی شغلی شده‌اید+ تست 08 تیر 1400

5 نشانه که دچار فرسودگی شغلی شده‌اید+ تست

در این مقاله فکروکار می‌خواهیم علائم فرسودگی شغلی را بهتر بشناسیم. فرسودگی شغلی وضعیتی است که فرد هنگام کار کردن احساس خستگی شدید می‌کند و عملکرد شغلی‌اش نیز به شدت پایین می‌آید. فردی که دچار فرسودگی شغلی شده دیگر علاقه‌ای به انجام وظایفش نشان نمی‌دهد و عملکرد شغلی‌اش به شدت پایین می‌آید.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر
چطور از ارزش‌های شغلی‌تان آگاه شوید؟ 08 تیر 1400

چطور از ارزش‌های شغلی‌تان آگاه شوید؟

در این مقاله فکروکار قصد داریم تا با ارزش‌های شغلی آشنا شویم. ارزش‌های شغلی ویژگی هایی هستند که در یک شغل برای ما بیشترین اهمیت را دارند؛ به همین دلیل، زمانی که بدانیم مهم‌ترین ترجیحات شغلی‌مان چه هستند، با آگاهی و دقت بیشتری شغل‌مان را انتخاب می‌کنیم.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر
افراد چند بار در طول زندگی شغل خود را تغییر می‌دهند؟ 08 تیر 1400

افراد چند بار در طول زندگی شغل خود را تغییر می‌دهند؟

در این مقاله فکروکار، می‌خواهیم بررسی کنیم که چرا بر خلاف گذشته که افراد سالیان سال در یک سازمان شاغل بودند و در همان سازمان بازنشسته می‌شدند، این روزها مدام شغل‌شان را تغییر می‌دهند؛ و چرا دقیقا به همین دلیل است که افزایش مهارت‌های کاریابی بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر