چگونه بهترین متقاضی را استخدام کنیم؟

چگونه بهترین متقاضی را استخدام کنیم؟

آگهی استخدام نیرو در اصل اولین کاری است که در طی مراحل جذب نیرو باید انجام بگیرد. در این پروسه نه تنها افرادی که متقاضی استخدام هستند باید با وسواس رزومه خود را ارسال کنند بلکه کارفرمایان نیز باید در انتخاب نیرو دقت لازم را داشته باشند. آگهی شغلی رایگان در فکروکار هر روزه درج می‌شود و استخدام نیرو در کرج و سایر شهرها تعداد زیادی کارجو را به سمت بازار کسب و کار می‌کشاند.

 کارفرمایان باید اصول انتخاب و استخدام فرد مناسب را بدانند و مراحل جذب نیرو را با موفقیت طی کنند. در این صورت از کارمندان و کارگران رضایت کافی را خواهند داشت.


مراحل جذب نیرو و هر آنچه در مورد آن باید بدانید

کارفرمایان و مدیران شرکت‌ها برای استخدام در کارخانه جات و سایر کسب و کارها باید ابتدا اقدام به درج آگهی کنند تا بدین وسیله پل ارتباطی بین خود و کارجویان را فراهم کنند. اگهی شغلی رایگان در فکروکار در اسرع وقت درج می‌شود و شرایط ارتباط با هم را برای این دو گروه فراهم کرده است. فرصت های شغلی

معمولا در آگهی که درج می‌شود از متقاضیان خواسته می‌شود که رزومه یا نمونه کار خود را ارسال کنند. رزومه‌ها توسط نیروهای فعال در کارگزینی بررسی می‌شود و به افراد واجد شرایط که توانمندی‌های کافی برای شغل مربوطه را دارند اطلاع‌رسانی می‌شود.

در اکثر مواقع جلسه مصاحبه به‌صورت حضوری نیز برگزار می‌شود و در نهایت با بررسی تمام نقاط قوت و ضعف متقاضیان، استخدام فرد یا افراد مناسب انجام می‌گیرد.

احتمالا شما هم با این روند کار آشنایی دارید، اما کارفرمایان در مراحل جذب نیرو باید یک سری نکات را مد نظر قرار دهند تا بتوانند برای استخدام در کارخانه جات و سایر کسب و کارها بهتر عمل کنند.


نکاتی که در جلسه مصاحبه و بررسی رزومه باید مد نظر داشته باشید

این سال‌ها که نرخ بیکاری به‌شدت در جامعه افزایش ‌یافته است، هنگامی که آگهی شغلی در رسانه‌ها و سایت‌های اینترنتی درج می‌شود، متقاضیان زیادی رزومه ارسال می‌کنند و درخواست همکاری را می‌پذیرند. گاهی اوقات تعداد افراد واجد شرایط بسیار زیاد است و کارفرمایان برای استخدام فرد مناسب دچار شک و تردید می‌شوند. اگر نکات زیر را مد نظر قرار دهید قطعا انتخاب شایسته‌تری خواهید داشت.


در مصاحبه کاری به جای اینکه سؤالات زیادی از کارجویان بپرسید، سعی کنید نمونه کارهای قبلی آن‌ها را بررسی کنید. احتمالا هیچ اطلاعات شفاهی به اندازه یک نمونه کار در درک توانمندی متقاضی به شما کمک نمی‌کند.

از منابع صحیح و استاندارد برای گردآوری سؤالاتی که در آزمون حضوری از کارجویان می‌پرسید استفاده کنید. این سؤالات باید مفید و مختصر باشند.

اخلاق فردی در جلسه مصاحبه باید به‌صورت غیرمستقیم نیز مورد بررسی قرار گیرد. چه بسا افرادی که توانمندی عملی زیادی دارند ولی نداشتن مسئولیت‌پذیری و تعهد پایینی که به کار خود دارند سبب شود که به شرکت و کسب و کارتان آسیب جدی وارد کنند. ثبت آگهی

اگر امکان دارد قبل از استخدام در کارخانه جات به‌صورت رسمی، دوره‌های آزمایشی برای تعدادی از متقاضیان واجد شرایط بگذارید. شاید این کار جزو مراحل جذب نیرو در اکثر شرکت‌ها نباشد و کمی وقت‌گیر باشد ولی می‌تواند در شناخت بهتر کارجویان به شما کمک شایانی کند.

می‌توانید از آزمون‌های شخصیتی اینترنتی استفاده کنید. آزمون‌های استانداردی وجود دارند که می‌تواند تیپ شخصیتی افراد را برای شما مشخص کند. استخدام نیرو در کرج و هر شهر دیگری با توجه به شغلی که به فرد محول می‌شود باید بتواند شرایط رشد را برای کسب و کارتان ایجاد کند. از این رو هر چه فرد مناسب‌تری را به نسبت کاری که به او محول می‌کنید استخدام کنید، کسب و کار پررونق‌تری خواهید داشت.


درج آگهی شغلی رایگان در فکروکار

اگر جزو افرادی هستید که به نیروی کار متخصص در هر زمینه‌ای نیاز دارید می‌توانید برای درج آگهی شغلی رایگان در فکروکار اقدام کنید. سپس با توجه به مراحل جذب نیرو برای استخدام نیرو در کرج، تهران و حومه اقدام کنید.

قطعا یک آگهی شغلی مناسب که شرایط فردی در آن شفاف بیان شده است می‌تواند بهترین نیروهای مورد نیاز برای کسب و کارتان را به سمت شما بکشاند تا در کنار هم کسب و کاری پر رونق و موفقیت‌آمیز داشته باشید.


منبع:

https://www.themuse.com/advice/beyond-the-resume-how-to-choose-the-best-candidates

دوست داریم نظر شما رو هم در رابطه با این مقاله بدونیم :)
ارسال نظرات