کاورلتر چیست و چگونه نوشته می‌شود؟

کاورلتر چیست و چگونه نوشته می‌شود؟

هر بار که می‌خواهید شروع به نوشتن یکی از آن‌ها کنید، معمولا نمونه‌های کاورلتر را آنلاین سرچ می‌کنید و ممکن است از خودتان بپرسید: آیا کسی واقعا این‌ها را می‌خواند؟ اگر می‌توانستم بگذارم رزومه‌ام برای خودش صحبت کند، کار خیلی راحت‌تر نمی‌شد؟

اول از همه، بله ما می‌توانیم به شما این اطمینان را بدهیم که کاورلترها خوانده می‌شوند. در واقع، برای برخی از مدیران استخدام، آن‌ها مهم‌ترین بخش درخواست شغلی شما هستند. بله اگر رزومه می‌توانست برای خودش صحبت کند کار راحت‌تر می‌شد، اما اگر چنین چیزی امکان داشت، شما فرصت این را که به کارفرمایان بگویید چه کسی هستید و چرا باید شما را استخدام کنند از دست می‌دادید. آگهی های شغلی

برای این که مطمئن شوید کاورلتر شما فوق‌العاده شده است (و کار با آن تا حد امکان سخت نیست)، ما بهترین توصیه‌ها را در مورد نوشتن کاورلتر (Cover Letter) برای شما گرد آورده‌ایم. ابتدا آن را بخوانید و سپس به سراغ نوشتن بروید!


اصول کاورلتر

از مهم‌ترین اصول نوشتن کاور لتر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. برای هر شغل یک کاورلتر جدید بنویسید

بله آسان‌ترین و سریع‌ترین روش برای تغییر کاورلتری که برای آخرین برنامه خود نوشتید، این است که نام شرکت را تغییر دهید و آن را ارسال کنید. اکثر کارفرمایان می‌خواهند بدانند آیا واقعا در مورد موقعیت و شرکت خاص هیجان زده‌اید یا خیر و این به معنای ایجاد یک نامه سفارشی برای هر موقعیتی است که درخواست می‌کنید.

اگرچه بازنویسی چند جمله و عبارت موثر از یک کاور لتر به کاورلتر بعدی اشکالی ندارد، اما هرگز در مورد کپی کردن ۱۰۰ درصد کاورلتر فکر نکنید. «مدیر استخدام محترم، من بسیار خوشحالم که برای موقعیت باز شرکت شما درخواست می‌دهم» یک سیگنال فوری برای کارفرمایان و مدیران استخدام است تا متوجه شوند این کاورلتر را برای موقعیت‌های شغلی دیگر نیز بکار برده‌اید. اشتباهاتی این چنینی می‌تواند باعث شود برنامه شما مستقیما در سطل آشغال انداخته شود.

۲. کمی جلوتر بروید و از یک الگو استفاده کنید

هیچ چیزی وجود ندارد که بگوید، شما نمی‌توانید کمی کمک بگیرید. یکی از الگوهایی را که بر مهارت‌های شما متمرکز است، امتحان کنید.


سلام و احوالپرسی و پاراگراف اول کاورلتر

برای این منظور، بهتر است موارد زیر را دنبال کنید:

۱. نام مدیر استخدام را درج کنید

بهترین روش برای تاثیرگذاری بیشتر کاورلتر این است که از نام و نام خانوادگی مدیر استخدام با پیشوند «آقا» یا «خانم» استفاده کنید (برای مثال، «خانم جین اسمیت عزیز» یا فقط «خانم اسمیت عزیز»). اگر با اطمینان می‌دانید که شرکت یا صنعت مورد نظر غیر رسمی و دوستانه است، می‌توانید پیشوند و نام خانوادگی را رها کنید («جین عزیز»).

هرگز از سلام و احوالپرسی‌های کلی مانند «به افراد و مسئولین مربوطه» یا «آقا یا خانم عزیز» استفاده نکنید_آن‌ها سفت و سخت هستند و آیا ما اشاره نکردیم کاورلترها باید سفارشی سازی شوند؟ اگر نمی‌توانید نام مدیر استخدام خاصی را عنوان کنید، کاور لتر خود را به رئیس اداره تقدیم کنید. همچنین اگر نمی‌توانید یک فرد واقعی پیدا کنید که نامه خود را به او خطاب دهید، به دنبال چیزی باشید که تا حدودی خاص باشد، مانند «مدیر استخدام مهندسی سیستم».

۲. تمام مهارت خود را در نوشتن پاراگراف آغازین به کار بگیرید

نیازی به وارد کردن نام شما نیست، مدیر استخدام می‌تواند آن را در رزومه شما مشاهده کند. بهتر است عنوان شغل مورد نظر خود را ذکر کنید (ممکن است مدیر استخدام درگیر استخدام نامزدهای دیگر برای مشاغل مختلف باشد) و بله شما می‌توانید از جملات ساده‌ای مانند «من بسیار خوشحالم که برای سمت {شغل} در {شرکت} درخواست می‌دهم» استفاده کنید. در ادامه خودتان را با یک جمله جالب توجه که هیجان شما را در مورد شرکتی که متقاضی آن هستید، نشان بدهد معرفی کنید.


چه چیزهایی را باید در بدنه اصلی کاورلتر جای دهید؟

از مهم‌ترین مواردی که باید در بدنه اصلی Cover Letter رعایت شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. فراتر از رزومه پیش بروید

یک مشکل بزرگ رایج که بین بسیاری از افراد جویای کار جا افتاده است، این است که از کاورلتر برای برگرداندن موارد موجود در رزومه خود استفاده می‌کنند. خودتان را خیلی ساده معرفی نکنید؛ مثلا نگویید «من مسئول شناسایی و جذب مجدد مشتریان قبلی بودم». در عوض، تصویر کاملی از تجربیات و دستاوردهای خود را بکشید و نشان دهید چرا برای این سمت شغلی و این شرکت عالی هستید.

۲. توضیح دهید که چقدر می‌توانید برای شرکت مفید باشید

یکی دیگر از اشتباهات رایج در کاور لتر، صحبت در این مورد است که این موقعیت چقدر برای شما و رزومه‌تان عالی است. مدیران استخدام از این موضوع آگاه هستند –آنچه آن‌ها واقعا می‌خواهند بدانند این است که با این سمت، چه چیزی را برای شرکت به ارمغان می‌آورید. سعی کنید نقاط درد شرکت را شناسایی کنید – مشکل یا مشکلاتی که برای حل آن نیاز است فردی را استخدام کنند. سپس بر مهارت‌ها و تجربه‌های خود تأکید کنید؛ مهارت‌هایی که باعث می‌شوند فرد مناسبی برای حل مشکل آن‌ها باشید. ثبت آگهی

۳. تجربه‌های درست را برجسته کنید

مطمئن نیستید چه مهارت‌ها و تجربیاتی را باید برجسته کنید؟ به طور معمول در توضیحات شغلی، مهم‌ترین الزامات موقعیت ذکر شده فهرست خواهند شد. یک ترفند دیگر استفاده از ابزاری مانند WordClouds یا ابر کلمات است که طی آن می‌توانید مهارت‌ها و تجربیات خود را بنویسید و ببینید کدام موارد برجسته هستند و مدیران استخدام بیشتر به دنبال چه مهارت‌هایی هستند.

۴. مهارت‌های خود را در معرض نمایش قرار دهید

وقتی می‌دانید پتانسیل انجام کاری را دارید، اما تجربیات گذشته شما نمی‌توانند شما را به عنوان فرد مناسبی برای این موقعیت نشان دهند، بر مهارت‌های خود تمرکز کنید. الگوی مبتنی بر مهارت‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم به شما کمک می‌کنند تا این کار را انجام دهید.

۵. بیش از حد روی سوابق تحصیلی خود تمرکز نکنید

دانشجویانی که کاورلترهایی را برای کارآموزی و مدارک تحصیلی جدید می‌نویسند، اغلب بیش از حد روی سوابق تحصیلی خود تمرکز می‌کنند. در پایان، آنچه مدیران استخدام بیشتر به آن اهمیت می‌دهد تجربه کاری شماست.


کلمات نهایی شما و ویرایش‌های نهایی

از مهم‌ترین مواردی که باید در کلمات نهایی کاور لتر شما رعایت شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. آن را کوتاه نگه دارید

همیشه استثناهایی از قانون وجود دارد، اما به طور کلی، برای رزومه‌ها و کاورلترها بیش از یک صفحه پیش نروید. در یک نظرسنجی، بیش از دو سوم کارفرمایان گفتند آن‌ها کاورلتری را ترجیح می‌دهند که نصف صفحه باشد (حدود ۲۵۰ کلمه) یا اگر کوتاه‌تر باشد بهتر است.

۲. کاورلتر خود را قوی تمام کنید

درست نیست که با خطوط پایانی کاور لتر خود به عنوان یک چیز بی‌مصرف رفتار کنید: «من بی‌صبرانه منتظر شنیدن خبری از شما هستم». پاراگراف پایانی شما آخرین فرصت برای تاکید بر اشتیاق شما برای کار با شرکت است یا این که چگونه می‌توانید برای شرکت مفید واقع شوید.


سخن پایانی

بعد از تمام شدن کاورلتر، از دوستتان بخواهید نگاهی به آن بیندازد و از او دو سوال بپرسید: آیا این کاورلتر مرا به عنوان بهترین شخص برای این شغل معرفی می‌کند؟ و آیا شما را هیجان زده می‌کند؟ اگر جواب هر دو سوال منفی بود یا با کمی تردید همراه بود، نگاه دیگری به Cover Letter خود بیاندازید.


منبع:

https://www.themuse.com/advice/how-to-write-a-cover-letter-۳۱-tips-you-need-to-know

دوست داریم نظر شما رو هم در رابطه با این مقاله بدونیم :)

آخرین آگهی های شغلی

کارشناس فروش آسان سیل آگرین
بازاریاب پخش روغن موتور پاهنگ
حسابدار پخش روغن موتور پاهنگ
پایه حقوق وزارت کار در سال 1403 (ویرایش 29  اسفند 1402)
23 اسفند 1402

پایه حقوق وزارت کار در سال 1403 (ویرایش 29 اسفند 1402)

در این متن، به بررسی حقوق و دستمزد پایه در سال 1403، و مقایسه آن با پایه حقوق سال 1402 خواهیم پرداخت.


مطالعه بیش‌تر
ثبت بیمه بیکاری در سامانه روابط کار و مدارک لازم
24 آبان 1402

ثبت بیمه بیکاری در سامانه روابط کار و مدارک لازم

بیمه بیکاری، یک نظام حمایتی است که توسط سازمان تامین اجتماعی ارائه می‌شود تا افرادی که به دلایلی از شغل خود اخراج شده‌اند یا بیکار شده‌اند، تأمین مالی شوند. هدف از این نوع بیمه ایجاد امنیت مالی برای افراد بیکار است.


مطالعه بیش‌تر
آزادسازی مدرک تحصیلی از طریق کاریابی
21 آبان 1402

آزادسازی مدرک تحصیلی از طریق کاریابی

آزادسازی مدرک تحصیلی توسط کاریابی فرآیندی است که در آن دانش‌آموختگانی که از دانشگاه‌های دولتی تحصیل رایگان دریافت کرده‌اند، می‌توانند اصل مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه محل تحصیل‌شان دریافت کنند.


مطالعه بیش‌تر
انتخاب و طراحی مسیر شغلی مناسب
27 بهمن 1401

انتخاب و طراحی مسیر شغلی مناسب

یافتن یک مسیر شغلی مناسب و طراحی کردن آینده حرفه‌ای خود از مهمترین تصمیماتی است که برای یک فرد در زندگی اتفاق می‌افتد. انتخاب شغل مناسب می‌تواند به شما کمک کند تا به زندگی شغلی و شخصی موفق‌تری برسید.


مطالعه بیش‌تر
چگونه از رزومه ساز برای ساخت یک رزومه درخشان استفاده کنیم
29 تیر 1401

چگونه از رزومه ساز برای ساخت یک رزومه درخشان استفاده کنیم

رزومه ساز یک ابزار ضروری برای اقدام در بدست آوردن شغل مورد نظر است. ساخت این رزومه هر قدر باکیفیت و حرفه‌ای انجام شود و شامل موارد قابل توجه‌ای از تجارب باشد، احتمال موفقیت متقاضی شغل را برای استخدام بالا می‌برد.


مطالعه بیش‌تر
نکاتی مهم برای نوشتن یک رزومه ایده آل
21 تیر 1401

نکاتی مهم برای نوشتن یک رزومه ایده آل

کارفرماها در استخدام نیروی ماهر به دنبال سه اصل هستند؛ کارجو چه شغل‌هایی داشته است؟ چه تجربیاتی داشته است؟ و چرا این شغل‌ها را برای خود انتخاب کرده است؟ بسیاری از رزومه‌ها بی‌معنی و غیرقابل درک هستند، شما باید تلاش کنید تا یک رزومه ایده آل تنظیم کنید. برای نوشتن یک رزومه حرفه‌ای به شما توصیه می‌کنیم تا مراحل زیر را دنبال کنید.


مطالعه بیش‌تر
6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت دوم)
23 تیر 1400

6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت دوم)

در این مقاله فکروکار قصد داریم تغییرات گسترده‌ای را که پس از گسترش ویروس کرونا در سال 2019 در دنیای کار اتفاق افتاد بررسی کنیم. شیوع این ویروس همه ابعاد بازار کار و همه صنایع و مشاغل را دستخوش تغییر کرد؛ از شیو‌ه‌های کاریابی و استخدام گرفته تا سبک‌های اشتغال و رونق و کسادی صنایع مختلف. با این وجود، باید بتوانیم پا به پای این تغییرات پیش برویم تا از بازار کار جهانی عقب نمانیم.


مطالعه بیش‌تر
6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت اول)
23 تیر 1400

6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت اول)

در این مقاله فکروکار قصد داریم تغییرات گسترده‌ای را که پس از گسترش ویروس کرونا در سال 2019 در دنیای کار اتفاق افتاد بررسی کنیم. شیوع این ویروس همه ابعاد بازار کار و همه صنایع و مشاغل را دستخوش تغییر کرد؛ از شیو‌ه‌های کاریابی و استخدام گرفته تا سبک‌های اشتغال و رونق و کسادی صنایع مختلف. با این وجود، باید بتوانیم پا به پای این تغییرات پیش برویم تا از بازار کار جهانی عقب نمانیم.


مطالعه بیش‌تر