هفت راه‌کار برای کار در خانه با وجود کودکان در دوران شیوع ویروس کرونا

هفت راه‌کار برای کار در خانه با وجود کودکان در دوران شیوع ویروس کرونا

با شیوع ویروس کرونا و تبدیل شدن آن به اپیدمی‌ سازمان بهداشت جهانی وضعیت اضطراری اعلام کرده است. با گسترش این ویروس همه چیز به سرعت در حال تغییر است و اکثر افراد شاهد به هم خوردن روال متداول زندگی خود هستند. در این دوران اکثر افراد با انجام کار در خانه به دورکاری می‌پردازند.

با گسترش ویروس کرونا کار در قرنطینه با تعطیلی مدارس و مهد کودک‌ها هم زمان شده است. از طرفی سیاست‌های پیشگیرانه از گسترش این بیماری مانند « محدودیت‌های مسافت اجتماعی» بدان معنی است که کل خانواده‌ها به طور اتفاقی زمان بسیار بیشتری را در خانه و در کنار یکدیگر می‌گذرانند. فرصت های شغلی

دورکاری در حضور کودکان بدان معناست که بسیاری از والدین شاغل با وضعیت بی‌سابقه‌ای روبه‌رو هستند: کار در قرنطینه در کنار حضور بچه‌ها و بدون دسترسی به مراکز تفریحی و سرگرمی‌ به معضلی برای برخی از خانواده‌ها تبدیل شده است. حتی در ایام دورکاری امکان کمک گرفتن از مادربزرگ‌ها برای نگهداری کودکان نیز وجود ندارد. 

هر چند شرایط کار در خانه اید‌ه‌آل نخواهد بود، اما چند استراتژی وجود دارد که با رعایت کردن آن‌ها می‌توانید دورکاری را برای خود لذت بخش‌تر و آسان‌تر کنید. در این مقاله نکاتی از زندگی واقعی افرادی که در مناطق دور افتاده تجربه دورکاری و نگهداری از کودکان را به صورت هم زمان داشته‌اند بیان شده است. امیدواریم که توجه به این نکات به شما برای افزایش بازدهی کار در قرنطینه کمک کند. 

با برنامه‌ریزی عملکرد خود را بهبود ببخشید

اگر در خانه فرد بزرگسال دیگری نیز حضور دارد، یک برنامه تقسیم کار تنظیم کنید. با ما همراه باشید تا از تجارب ملانیا مککی، مدیر برنامه‌ریزی دبیرستان کپلان در زمان وقوع گرداب قطبی ویسکانسین کمک بگیریم.

ملانیا مککی بیان می‌کند که به دلیل وقوع گرداب او و همسرش مجبور به دورکاری بوده‎‌اند. در این ایام آن‌ها سه کودک داشتند. کار‌های هر کودک اعم از غذا دادن، سرگرم کردن و رسیدگی به تکالیف بین والدین تقسیم شده بود و هر یک از والدین در یک اتاق جداگانه به امور شغلی و فرزندان رسیدگی می‌کردند. 

از طرف دیگر به دلیل حضور کودکان در خانه ممکن است کار در قرنطینه در ساعات عادی امکان‌پذیر نباشد. به همین دلیل بهتر است زمان کار در خانه را به نحوی تنظیم کنید که بازدهی بیشتری داشته باشید. برای مثال، قبل از بیدار شدن بچه‌ها از خواب به دورکاری بپردازید یا از همسر خود بخواهید که کودکان را نگه دارد تا شما به کار در قرنطینه مشغول شوید. 

برنامه‌ریزی مربوط با کار در قرنطینه را با رئیس خود هماهنگ کنید

از آن جایی که بچه‌ها در خانه حضور دارند برنامه دورکاری خود را با رئیس‌تان هماهنگ کنید. به یاد داشته باشید که این وضعیت فقط برای شما نیست، بلکه در سطح جامعه است. با رئیس خود به صورت واضح در مورد شرایط کار در قرنطینه صحبت کنید و برنامه دورکاری خود را با او در میان بگذارید. 

برای مثال، می‌توانید بگویید که به دلیل شیوع ویروس کرونا و با تعطیلی مدارس سه فرزند در خانه هستند که مسئولیت رسیدگی به آن‌ها را بر عهده دارید. به همین منظور جهت کار در قرنطینه برنامه‌ای تنظیم کرده‌اید که میخواهید با رئیستان در میان بگذارید. طبق این برنامه شما در ساعت‌های تعیین شده در دسترس خواهید بود. 

سعی کنید یادآوری کنید که به اهداف شرکت و وظیفه خود متعهد هستید و در ایام دورکاری در تلاش هستید تا کار‌های خود را به درستی انجام دهید. از طرفی بیان کنید که در صورت لزوم می‌توانید برنامه خود را با رئیستان هماهنگ کنید و بابت همکاری رئیستان از او متشکر هستید. 

اگر نیاز‌هایتان را به صورت شفاف بیان کنید رئیس و همکارانتان سعی خواهند کرد که برنامه‌ای در تعادل با شما تنظیم کنند. این کار میزان استرس شما را کاهش می‌دهد و به رئیستان یادآوری می‌کند که وظایف خود را در ایام قرنطینه فراموش نکرده‌اید. 

خود را به انجام برنامه متعهد کنید

پیروی از برنامه به افراد کمک می‌کند که کار‌های خود را به خوبی دنبال کنند و از میزان اضطراب آن‌ها کم خواهد کرد. با در نظر گرفتن فعالیت‌های کار در قرنطینه و امور مربوط به کودکانتان برای خود و کودکانتان برنامه‌ای بنوسید. کار‌هایتان را اولویت بندی کنید و به هر یک از آن‌ها وقت مناسبی اختصاص دهید. 

محیط دورکاری را برای خود مناسب‌تر کنید

اگر شخص دیگری در نگهداری کودکان به شما کمک می‌کند در زمان کار در قرنطینه سعی کنید تا خود را از کودکانتان دور کنید. از فردی که به شما کمک می‌کند بخواهید کودکان را در اتاقی دیگر نگه دارد تا شما به دورکاری بپردازید. توجه شود که این کار تمرکز شما را بیشتر خواهد کرد.

اگر فضای خانه به شما این اجازه را نمی‌دهد سعی کنید در مکان‌های مشخصی به دورکاری بپردازید و به کودکان آموزش دهید که به این مکان‌ها نزدیک نشوند. از هدفون‌های عایق صدا جهت افزایش تمرکز می‌توانید کمک بگیرید.  ثبت آگهی

اگر فردی نباشد که به شما در نگهداری کودکان کمک کند، می‌توانید از نوار‌ها یا نشانه‌های تصویری کمک بگیرید. به کودکان آموزش دهید که به منطقه نوارکشی شده نزدیک نشوند و یا در جا‌هایی که علامت سکوت وجود دارد ساکت بمانند. اگر کودکان بزرگسالی در خانه حضور دارند برنامه کاری خود را با آن‌ها تنظیم کنید. 

اجازه دهید بچه‌ها برخی از گزینه‌ها را انتخاب کنند

به کودکان خود اجازه دهید تا میان وعده‌های خود را از بین خوراکی‌های متنوع انتخاب کنند. این کار علاوه بر تقویت استقلال آن‌ها، از تلف کردن وقت شما جهت انتخاب میان وعده‌ها جلوگیری خواهد کرد. 

فهرستی از فعالیت‌ها تهیه کنید و به کودکانتان اجازه دهید تا از بین گزینه‌ها یکی را انتخاب کنند. برای مثال، این فهرست می‌تواند شامل رنگ‌آمیزی، رقص، کار دستی و تمیز کاری باشد. بچه‌ها یکی از این فعالیت‌ها را انتخاب می‌کنند و با علاقه به انجام آن می‌پردازند. 

اجازه دهید تا کودکانتان نوع خوراکی و سرگرمی‌‌شان را انتخاب کند. این کار باعث می‌شود که وقت خود را با فعالیت مورد علاقه‌شان پر کنند. از طرفی از اتلاف وقت شما جهت انتخاب خوراکی و فعالیت سرگرم کننده جلوگیری می‌کند. این رفتار باعث می‌شود که قدرت تصمیم گیری کودکانتان نیز تقویت شود. 

با همکاران خود ارتباط برقرار کنید

کودکان شما به شما اجازه نمی‌دهند که از برنامه ریزی کار در قرنطینه به صورت کامل پیروی کنید. حتی با وجود برنامه ریزی ممکن است که کودکتان در کنفرانس ویدئویی یا تماس تلفنی شما با همکارانتان اختلالی ایجاد کند. 

اگر از قبل در مورد این مسائل با همکاران خود هماهنگ شوید آن‌ها آمادگی بیشتری در این خصوص خواهد داشت و از میزان ناراحتی و حواس پرتی آن‌ها کاسته خواهد شد. 

در مورد برنامه کار در منزل خود با همکارانتان صحبت کنید. برای مثال می‌توانید بیان کنید که با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس مسئول نگهداری دو فرزندم هستید. به همین خاطر مجبورید که در ساعت‌های غیر معمول به دورکاری بپردازید. به آن‌ها بگویید که این احتمال وجود دارد که فرزندتان را در حین جلسات و مکالمات تلفنی ببینند. از آن‌ها به خاطر صبوریشان تشکر کنید.

برنامه خود را با کودکان و سایر بزرگسالان خانه هماهنگ کنید

توجه کنید زمانی که به برنامه ریزی برای کار در قرنطینه می‌پردازید این نکته را در نظر بگیرید که کودکانتان بیشتر در چه ساعت‌هایی به حضور شما نیاز دارند. از سایر افرادی که در نگهداری کودکان به شما کمک می‌کنند بخواهید که زمان مورد نیاز جهت دورکاری و سایر امور خود را با شما به اشتراک بگذارند. 

لازم است که شما با توجه به وقت آزاد سایر افراد و نیز ساعت‌هایی که معمولا کودکانتان بیدار هستند، برنامه‌ای جهت کار در قرنطینه تنظیم کنید تا با رعایت این برنامه تمامی‌ افراد بتوانند به کار در خانه و امور مربوط به کودکان بپردازند. تنظیم برنامه‌ای که نیازهای همه اعضای خانواده را در نظر گرفته باشد به شما کمک می‌کند که در ایام شیوع کرونا در کنار کودکانتان دورکاری مفیدی داشته باشید. 

منبع

1 نظر ثبت شده است
زهرا اسدی ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
کرونا تموم شو
کاش زودتر کرونا تموم شه و بتونیم پیش هم کار کنیم
دوست داریم نظر شما رو هم در رابطه با این مقاله بدونیم :)

آخرین فرصت های شغلی

6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت دوم)
راهنمای شغلی کارجو
۲۳ تیر ۱۴۰۰

6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت دوم)

در این مقاله فکروکار قصد داریم تغییرات گسترده‌ای را که پس از گسترش ویروس کرونا در سال 2019 در دنیای کار اتفاق افتاد بررسی کنیم. شیوع این ویروس همه ابعاد بازار کار و همه صنایع و مشاغل را دستخوش تغییر کرد؛ از شیو‌ه‌های کاریابی و استخدام گرفته تا سبک‌های اشتغال و رونق و کسادی صنایع مختلف. با این وجود، باید بتوانیم پا به پای این تغییرات پیش برویم تا از بازار کار جهانی عقب نمانیم.


مطالعه بیش‌تر
6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت اول)
راهنمای شغلی کارجو
۲۳ تیر ۱۴۰۰

6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت اول)

در این مقاله فکروکار قصد داریم تغییرات گسترده‌ای را که پس از گسترش ویروس کرونا در سال 2019 در دنیای کار اتفاق افتاد بررسی کنیم. شیوع این ویروس همه ابعاد بازار کار و همه صنایع و مشاغل را دستخوش تغییر کرد؛ از شیو‌ه‌های کاریابی و استخدام گرفته تا سبک‌های اشتغال و رونق و کسادی صنایع مختلف. با این وجود، باید بتوانیم پا به پای این تغییرات پیش برویم تا از بازار کار جهانی عقب نمانیم.


مطالعه بیش‌تر
چطور برای پیشرفت شغلی‌ در یک شرکت کوچک برنامه ریزی کنید
راهنمای شغلی کارجو
۱۴ تیر ۱۴۰۰

چطور برای پیشرفت شغلی‌ در یک شرکت کوچک برنامه ریزی کنید

پیشرفت شغلی در یک شرکت کوچک ممکن است کار دشواری به نظر برسد. اگر قصد دارید مسیر شغلی خود را در یک شرکت کوچک ادامه بدهید، بهتر است برای خود استراتژی‌های شغلی مناسبی طراحی کنید. پیشرفت شغلی در چنین موقعیت‌هایی از راه‌های مختلفی می‌تواند حاصل شود که حتی اگر در نهایت نتیجه‌بخش هم نباشند، شما را از نظر شغلی ارتقا خواهند داد.


مطالعه بیش‌تر
4 کاری که بهتر است در اولین تجربه شغلی‌تان انجام دهید
مهارت ها و توسعه فردی
۱۰ تیر ۱۴۰۰

4 کاری که بهتر است در اولین تجربه شغلی‌تان انجام دهید

‌در این مقاله فکروکار می‌خواهیم به سراغ اولین تجارب شغلی برویم که همیشه چالش برانگیز هستند. در اولین تجارب شغلی‌، نه تنها به وظایف شغلی‌مان تسلط نداریم، بلکه از روابط بین‌فردی حاکم بر محیط کار هم آگاه نیستیم و ممکن است ندانیم که فقط سخت کار کردن نیست که باعث می‌شود در کاری ماندگار شویم، بلکه نحوه برخورد ما با همکاران هم بسیار تعیین کننده است. راهکارهایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می توانیم در محل کار تاثیر خوبی از خودمان به جا بگذاریم.


مطالعه بیش‌تر
آشنایی با مدیریت زمان و مهارت‌های تشکیل‌دهنده آن
مهارت ها و توسعه فردی
۰۹ تیر ۱۴۰۰

آشنایی با مدیریت زمان و مهارت‌های تشکیل‌دهنده آن

در این مقاله فکروکار می‌خواهیم نگاه تازه‌ای به مدیریت زمان داشته باشیم. مدیریت زمان یک مفهوم کلی است که همه ما بارها در موردش شنیده‌ایم اما شاید کمتر با مهارت‌های تشکیل‌دهنده آن مثل تعیین هدف، برنامه ریزی، اولویت‌بندی و تفویض اختیار آشنا باشیم. به طور کلی، مدیریت زمان کمک می‌کند تا عملکرد شغلی بهتری داشته باشیم.


مطالعه بیش‌تر
5 نشانه که دچار فرسودگی شغلی شده‌اید+ تست
راهنمای شغلی کارجو
۰۸ تیر ۱۴۰۰

5 نشانه که دچار فرسودگی شغلی شده‌اید+ تست

در این مقاله فکروکار می‌خواهیم علائم فرسودگی شغلی را بهتر بشناسیم. فرسودگی شغلی وضعیتی است که فرد هنگام کار کردن احساس خستگی شدید می‌کند و عملکرد شغلی‌اش نیز به شدت پایین می‌آید. فردی که دچار فرسودگی شغلی شده دیگر علاقه‌ای به انجام وظایفش نشان نمی‌دهد و عملکرد شغلی‌اش به شدت پایین می‌آید.


مطالعه بیش‌تر
چطور از ارزش‌های شغلی‌تان آگاه شوید؟
راهنمای شغلی کارجو
۰۸ تیر ۱۴۰۰

چطور از ارزش‌های شغلی‌تان آگاه شوید؟

در این مقاله فکروکار قصد داریم تا با ارزش‌های شغلی آشنا شویم. ارزش‌های شغلی ویژگی هایی هستند که در یک شغل برای ما بیشترین اهمیت را دارند؛ به همین دلیل، زمانی که بدانیم مهم‌ترین ترجیحات شغلی‌مان چه هستند، با آگاهی و دقت بیشتری شغل‌مان را انتخاب می‌کنیم.


مطالعه بیش‌تر
افراد چند بار در طول زندگی شغل خود را تغییر می‌دهند؟
راهنمای شغلی کارجو
۰۸ تیر ۱۴۰۰

افراد چند بار در طول زندگی شغل خود را تغییر می‌دهند؟

در این مقاله فکروکار، می‌خواهیم بررسی کنیم که چرا بر خلاف گذشته که افراد سالیان سال در یک سازمان شاغل بودند و در همان سازمان بازنشسته می‌شدند، این روزها مدام شغل‌شان را تغییر می‌دهند؛ و چرا دقیقا به همین دلیل است که افزایش مهارت‌های کاریابی بسیار ضروری به نظر می‌رسد.


مطالعه بیش‌تر