افراد چند بار در طول زندگی شغل خود را تغییر می‌دهند؟

افراد چند بار در طول زندگی شغل خود را تغییر می‌دهند؟

سال‌ها پیش مردم پس از فارغ‌التحصیلی در یک شرکت استخدام می‌شدند و بعد از 40 سال کار کردن در آن شرکت، بازنشسته می‌شدند. اما امروزه دنیای مشاغل چنان دستخوش تغییرات اساسی شده که کار کردن در یک شرکت به مدت 40 سال غیرممکن به نظر می‌رسد. دلایل زیادی وجود دارد که این روزها تعداد زیادی از افراد در طول زندگی شغلی‌شان، بارها شغل عوض می‌کنند.

فقط 54 درصد از افراد فکر می‌کنند که کارفرمایشان به آن‌ها وفادار است، بنابراین، این تصور ناامنی شغلی، باعث می‌شود که آن‌ها بیشتر به دنبال تغییر شغل باشند. دلیل دیگر این است که کارکنان ممکن است تصور کنند متعهد بودن به یک کارفرما در طول سال‌های زیاد، برایشان گران تمام خواهد شد. از آن‌جایی که احتمال ترفیع رتبه در یک سازمان فقط 3 درصد است، کارکنان برای برای دریافت حقوق بالاتر به دنبال شغل جدید هستند. ماندن کارکنان در یک کار به مدت طولانی آن‌ها را از رشد کردن باز می‌دارد و برایشان هزینه زیادی در پی دارد؛ در صورتی که امنیت شغلی هم وجود داشته باشد، آن‌ها هیچ پاداشی از ماندن در آن شغل دریافت نخواهند کرد. آگهی های شغلی

تعیین تعداد دفعات تغییر شغل در طول زندگی کاری افراد دشوار است، زیرا اتفاق نظر چندانی درباره آنچه تغییر شغل محسوب می‌شود وجود ندارد. برای برخی، انتقال داخلی در سازمان یا ارتقا ممکن است یک تغییر تلقی شود، در حالی که دیگران فقط در صورت استخدام شدن در یک شرکت جدید آن را تغییر شغل می‌دانند.

تعریف تغییر شغل به خودی خود نه تنها کاری پیچیده است، بلکه حتی جزئیاتی مانند مدت زمانی که فرد باید در نقشی بماند تا شغل محسوب شود هم قابل بحث است.

میانگین دفعات تغییر شغل توسط افراد

بر اساس بررسی اداره آمار کار آمریکا در سال 2019، کسانی که بعد از جنگ جهانی دوم (یعنی بین سال‌های 1946 تا 1964) به دنیا آمده بودند، در طول زندگی‌شان به طور میانگین 12 شغل عوض کرده بودند.

بسیاری از کارمندان پنج سال یا کمتر در یک شغل می‌مانند و وقت و انرژی بیشتری را صرف تغییر شغل می‌کنند. اداره آمار کار آمریکا در سال 2018 گزارش داده است که میانگین مدت تصدی یک شغل برای مردان 3/4 سال و برای زنان 4 سال است.

از آنجا که تغییر شغل مکررا اتفاق می‌افتد، مهارت پیدا کردن در کاریابی و شبکه‌سازی از هر زمان دیگری برای کارکنان اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. کارمند موفق کسی است که از روند صنعت خود مطلع باشد و همچنین برای مصاحبه و و ارتباط برقرار کردن با کارفرمایان بالقوه تمرین کرده باشد. امروزه تلاش برای استخدام شدن به جای این که یک یا دوبار در طول زندگی شغلی اتفاق بیفتد، به یک وضعیت مداوم تبدیل شده است.

تغییر شغل به خاطر جنسیت

این نکته قابل توجه است که بررسی اداره آمار کار آمریکا آشکار کرد که زنان با وجود این که برای مراقبت از فرزندان‌شان شغل شان را بیشتر ترک می‌کنند، اما در طول زندگی حرفه‌ایشان تقریبا به اندازه مردان شغل عوض می‌کنند. مردان به طور میانگین 5/12 شغل و زنان 1/12 شغل عوض می‌کنند.

تغییر شغل به خاطر سن

سن یک فرد بر تعداد مشاغلی که در هر دوره داشته است تأثیر می‌گذارد. افراد در دوره شش ساله‌ای که بین 18 تا 24 سال سن داشتند به طور میانگین 7/5 شغل عوض کرده بودند. گرچه، با افزایش سن تعداد تغییر شغل‌ها کمتر می‌شود.

افراد در سنین 25 تا 34 سالگی به طور میانگین 5/4 شغل و در 35 تا 44 سالگی 9/2 شغل عوض کرده بودند. در مرحله‌ای که افراد تا بیشترین حد در شغل شان تثبیت شده بودند، یعنی بین 45 سالگی تا 52 سالگی، به طور میانگین فقط 9/1 شغل عوض کرده بودند.

تغییر شغل به خاطر نژاد

سفیدپوستان در سنین 18 تا 24 سالگی نسبت به سیاه پوستان یا لاتین‌تبارها شغل بیشتری عوض کرده بودند. سفیدپوستان در این سنین به طور میانگین 9/5 شغل، سیاه پوستان 8/4 و لاتین تبارها 1/5 شغل عوض کرده بودند.

میانگین طول مدت مشاغل

بررسی اداره آمار کار آمریکا نشان می‌دهد که درصد بالایی از کارکنان جوان‌تر از ژانویه 2018 تا به حال شغل‌های کوتاه مدتی داشته‌اند. میانگین مدت تصدی مشاغل توسط کارکنانی که بین 25 تا 34 سال سن داشته‌اند 8/2 سال است.

میانگین مدت ماندن در یک شغل در سنین 35 تا 44 سال 9/4 سال و میانگین مدت ماندن در یک شغل در سنین 45 تا 54 سال 6/7 سال بود. این عدد در مورد کسانی که بین 55 تا 64 سال داشتند، 1/10 بود.

شغلی‌هایی که بالاترین میانگین دوره تصدی را داشتند شامل مدیریت، مهندسی، حقوق و آموزش می‌شدند، در حالی که کارگران مشاغل خدماتی کمترین میانگین دوره تصدی را داشتند. ثبت آگهی


دلایل تغییر شغل

چند نمونه از دلایل متداول تغییر شغل عبارتند از:

 •  حقوق بالاتر
 •  مزایای بیشتر
 •  جابه‌جایی جغرافیایی
 •  پیشرفت شغلی
 •  استرس کمتر
 •  فرار از رئیس بی‌کفایت یا منفی‌باف
 •  تغییر حوزه شغلی
 •  تعادل بیشتر کار و زندگی خانوادگی
 •  شناخته شدن و به دست آوردن اعتبار در یک شرکت
 •  تعدیل شدن
 •  پیدا کردن کار جالب‌تر
 •  برنامه کاری بهتر
 •  داشتن مهارت‌ها و توانایی‌هایی که برای آن کار مناسب نیستند
 •  به رسمیت شناخته نشدن دستاوردها
 •  برون‌سپاری شغلی
 •  جابه‌جایی شرکت به یک محل جدید
 •  همسویی بیشتر بین ارزش‌های شخصی و اولویت‌های سازمانی


پیشنهاد می‌کنیم هنگامی که تصمیم دارید شغل‌تان را تغییر دهید، از یک مشاور شغلی کمک بگیرید تا مسیر شغلی و گزینه‌های پیش‌رویتان را بهتر بشناسید و سپس دست به انتخاب بزنید.

برای ما و دوستانتان بنویسید که شما تا به حال چند شغل عوض کرده اید و دلایل این تغییر شغل چه بوده است؟


منبع:

https://www.thebalancecareers.com/how-often-do-people-change-jobs-2060467


دوست داریم نظر شما رو هم در رابطه با این مقاله بدونیم :)

آخرین آگهی های شغلی

تست4 کپی جلسه 1
6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت دوم) 23 تیر 1400

6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت دوم)

در این مقاله فکروکار قصد داریم تغییرات گسترده‌ای را که پس از گسترش ویروس کرونا در سال 2019 در دنیای کار اتفاق افتاد بررسی کنیم. شیوع این ویروس همه ابعاد بازار کار و همه صنایع و مشاغل را دستخوش تغییر کرد؛ از شیو‌ه‌های کاریابی و استخدام گرفته تا سبک‌های اشتغال و رونق و کسادی صنایع مختلف. با این وجود، باید بتوانیم پا به پای این تغییرات پیش برویم تا از بازار کار جهانی عقب نمانیم.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر
6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت اول) 23 تیر 1400

6 راهکار برای سازگاری با تغییرات کاریابی در دنیا (قسمت اول)

در این مقاله فکروکار قصد داریم تغییرات گسترده‌ای را که پس از گسترش ویروس کرونا در سال 2019 در دنیای کار اتفاق افتاد بررسی کنیم. شیوع این ویروس همه ابعاد بازار کار و همه صنایع و مشاغل را دستخوش تغییر کرد؛ از شیو‌ه‌های کاریابی و استخدام گرفته تا سبک‌های اشتغال و رونق و کسادی صنایع مختلف. با این وجود، باید بتوانیم پا به پای این تغییرات پیش برویم تا از بازار کار جهانی عقب نمانیم.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر
چطور برای پیشرفت شغلی‌ در یک شرکت کوچک برنامه ریزی کنید 14 تیر 1400

چطور برای پیشرفت شغلی‌ در یک شرکت کوچک برنامه ریزی کنید

پیشرفت شغلی در یک شرکت کوچک ممکن است کار دشواری به نظر برسد. اگر قصد دارید مسیر شغلی خود را در یک شرکت کوچک ادامه بدهید، بهتر است برای خود استراتژی‌های شغلی مناسبی طراحی کنید. پیشرفت شغلی در چنین موقعیت‌هایی از راه‌های مختلفی می‌تواند حاصل شود که حتی اگر در نهایت نتیجه‌بخش هم نباشند، شما را از نظر شغلی ارتقا خواهند داد.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر
4 کاری که بهتر است در اولین تجربه شغلی‌تان انجام دهید 10 تیر 1400

4 کاری که بهتر است در اولین تجربه شغلی‌تان انجام دهید

‌در این مقاله فکروکار می‌خواهیم به سراغ اولین تجارب شغلی برویم که همیشه چالش برانگیز هستند. در اولین تجارب شغلی‌، نه تنها به وظایف شغلی‌مان تسلط نداریم، بلکه از روابط بین‌فردی حاکم بر محیط کار هم آگاه نیستیم و ممکن است ندانیم که فقط سخت کار کردن نیست که باعث می‌شود در کاری ماندگار شویم، بلکه نحوه برخورد ما با همکاران هم بسیار تعیین کننده است. راهکارهایی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می توانیم در محل کار تاثیر خوبی از خودمان به جا بگذاریم.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر
آشنایی با مدیریت زمان و مهارت‌های تشکیل‌دهنده آن 09 تیر 1400

آشنایی با مدیریت زمان و مهارت‌های تشکیل‌دهنده آن

در این مقاله فکروکار می‌خواهیم نگاه تازه‌ای به مدیریت زمان داشته باشیم. مدیریت زمان یک مفهوم کلی است که همه ما بارها در موردش شنیده‌ایم اما شاید کمتر با مهارت‌های تشکیل‌دهنده آن مثل تعیین هدف، برنامه ریزی، اولویت‌بندی و تفویض اختیار آشنا باشیم. به طور کلی، مدیریت زمان کمک می‌کند تا عملکرد شغلی بهتری داشته باشیم.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر
5 نشانه که دچار فرسودگی شغلی شده‌اید+ تست 08 تیر 1400

5 نشانه که دچار فرسودگی شغلی شده‌اید+ تست

در این مقاله فکروکار می‌خواهیم علائم فرسودگی شغلی را بهتر بشناسیم. فرسودگی شغلی وضعیتی است که فرد هنگام کار کردن احساس خستگی شدید می‌کند و عملکرد شغلی‌اش نیز به شدت پایین می‌آید. فردی که دچار فرسودگی شغلی شده دیگر علاقه‌ای به انجام وظایفش نشان نمی‌دهد و عملکرد شغلی‌اش به شدت پایین می‌آید.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر
چطور از ارزش‌های شغلی‌تان آگاه شوید؟ 08 تیر 1400

چطور از ارزش‌های شغلی‌تان آگاه شوید؟

در این مقاله فکروکار قصد داریم تا با ارزش‌های شغلی آشنا شویم. ارزش‌های شغلی ویژگی هایی هستند که در یک شغل برای ما بیشترین اهمیت را دارند؛ به همین دلیل، زمانی که بدانیم مهم‌ترین ترجیحات شغلی‌مان چه هستند، با آگاهی و دقت بیشتری شغل‌مان را انتخاب می‌کنیم.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر
افراد چند بار در طول زندگی شغل خود را تغییر می‌دهند؟ 08 تیر 1400

افراد چند بار در طول زندگی شغل خود را تغییر می‌دهند؟

در این مقاله فکروکار، می‌خواهیم بررسی کنیم که چرا بر خلاف گذشته که افراد سالیان سال در یک سازمان شاغل بودند و در همان سازمان بازنشسته می‌شدند، این روزها مدام شغل‌شان را تغییر می‌دهند؛ و چرا دقیقا به همین دلیل است که افزایش مهارت‌های کاریابی بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

مشاهده بیشترمشاهده بیشتر